Jaki odkurzacz kupić, żeby spełnił wszystkie nasze oczekiwania oraz jakie zalety mają odkurzacze bezworkowe?

Sprzątając dom, chcielibyśmy mieć jak najlepsze przyrządy. Dziś posiadamy do nabycia sprzęty, dzięki którym nasze otoczenie będzie naprawdę czyste.
Dzisiaj kupując odkurzacz moglibyśmy zadecydować czy będzie on używany w domu, w samochodzie czy w ogrodzie.

transport

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjny odkurzacz workowy jest najczęściej kupowanym narzędziem. Jest najmniej kosztowny oraz najprostszy w obsłudze. Posiada on worek, który się wymienia oraz do jakiego zbierane są wszystkie brudy. Worek w tym odkurzaczu może być papierowy lub tekstylny.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę z owego intrygującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij tu (https://ogloszenia.infoludek.pl/ogloszenia/kategorie/short/nieruchomosci-zamienie-dzialki.xhtml) i przejdź do następnej strony.

Ten drugi jest workiem wielokrotnego użytku z alternatywą prania. Zaletą zakupu takiego odkurzacza jest względnie mała cena i to, że po odkurzaniu nie musimy wykonywać dodatkowej pracy w formie opróżniania worka. Worki do odkurzacza to niestety dodatkowy koszt. Worki z papieru kupuje się co 3-4 miesiące i kosztują od 6 do 25 zł. Worek tekstylny należy czyścić co 3-4 tygodnie. Siła ssąca w odkurzaczu typowym może maleć wraz ze stopniem zapełnienia worka. Tego typu odkurzacz jest nieefektywny w pochłanianiu roztoczy i alergenów.

Zamiast worka odkurzacze bezworkowe posiadają plastikowy pojemnik, do którego wpadają nieczystości. Należy go opróżniać regularnie oraz czyścić. Funkcjonowanie tego odkurzacza oparte jest na specjalnym systemie cyklonu. Odwirowuje on brud z obiegu powietrza i osadza go w pojemniku na dnie. Mocną stroną tego odkurzacza jest to, że nie wymaga on wymieniania ani prania worków. Efektywnie pochłania on roztocza oraz alergeny. Może usuwać także sierść zwierzaków. W przypadku odkurzacza dobrej firmy, zamiana niezmywalnego filtra konieczna jest jedynie raz w roku. Trzeba jednak powiedzieć, że taki odkurzacz jest drogi oraz eksploatacja jego także nie należy do najbardziej tanich.

Do nabycia posiadamy ponadto odkurzacze uniwersalne, jakie mogłyby pracować jako workowe albo bezworkowe. Odkurzacze te często mają pomocnicze możliwości tego typu jak pranie wykładzin, mycie podłogi czy zbieranie rozlanych płynów.