Jakie czynności powinieneś przeprowadzić, kiedy nowo wybudowany dom chcesz przyłączyć do energii elektrycznej?

Jeśli chcesz zbudować własny dom, powinieneś podłączyć go do sieci elektrycznej.
Najpierw musisz zdecydować z jakiej firmy chcesz mieć dostarczany prąd. Jeśli decyzja już została podjęta, musisz wypełnić druk o podłączenie.

czujniki

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje
Wniosek dostępny jest na witrynie internetowej dostawcy prądu.

Przedstawiana tutaj tematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu rusztowania aluminiowe, który proponuje pokrewne tematy.

Jeśli preferujesz typowe metody, to mógłbyś wniosek wydrukować i wysłać pocztą albo złożyć osobiście w Punkcie Obsługi klienta. Umowa o podłączeniu prądu określa czas podłączenia i jego koszt. Jeśli warunki oferowane przez firmę były przez Ciebie zaaprobowane, w ciągu trzydziestu dni od daty jej dostania musisz podpisać umowę. W następnej kolejności musisz przeprowadzić roboty, jakie zostały określone w umowie przyłączeniowej. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji, powinieneś zgłosić jej gotowość do podłączenia. Trzeba złożyć wniosek ZI czyli Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia. Możesz to wykonać przez internet poprzez witrynę przyłączenia lub można także pobrać druk oraz zanieść go w Punkcie Obsługi Klienta.

prąd

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Potem trzeba opłacić fakturę za podłączenie do sieci. Wielkość faktury zależna jest od wysokości przyłączeniowej mocy, która określona została w umowie przyłączeniowej, a także od typu przyłącza, które określone jest w warunkach podłączenia do sieci. W tytule wpłaty trzeba podać numer umowy o przyłączeniu. Po wykonaniu podłączenia, firma prześle Ci Kartę Danych Technicznych. Są w tamtym miejscu informacje, które będą konieczne przy umowie na korzystanie z sieci. Dokument będzie wysłany do Ciebie pocztą albo odbierzesz go w Punkcie Obsługi Klienta, do którego masz najbliżej.

Po podpisaniu umowy, będzie uzgodniona data zamontowania licznika energii elektrycznej. Od tego momentu będziesz mógł go wykorzystywać. Za zainstalowanie licznika nie płacisz, ponieważ stanowi własność spółki.