Która brama będzie najlepsza, jeśli jest niewiele miejsca przed garażem?

Dzisiaj do wyboru posiadamy bardzo wiele typów bram. Takie do garażu odróżniają się głównie sposobem otwierania. W ofercie producentów możemy znaleźć bramę uchylną czy rolowaną.
Trzeba zastanowić się, która brama będzie najlepsza w danej sytuacji.

Najpopularniejsze dzisiaj są bramy płytowe. Do ich otwierania konieczne jest miejsce przed garażem.

Czy w odniesieniu do analizowanego w tym artykule tematu otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne porady zobacz w serwisie, który znajduje się tutaj.

Musi tak być, gdyż jej dolna część wysuwa się na zewnątrz garażu. Jeśli miejsca przed nim mamy mało, korzystniej jej nie kupować. Brama segmentowa w czasie roztwierania nie potrzebuje miejsca przed garażem. Znakomitym rozwiązaniem jest ona w sytuacji, kiedy dojazd jest mały. Taką bramę zastosować możemy także w garażu, który wychodzi bezpośrednio na drogę. Taka brama jest również szczelniejsza od bram uchylnych. Należałoby instalować je w ogrzewanym garażu.

żarówki

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
Brama rolowana funkcjonuje podobne jak roleta okienna. Zajmuje ona najmniej ilość miejsca. Są one wygodne w używaniu, jednak powinniśmy trochę poszukać, gdyż nie wszyscy wytwórcy bram mają je w swoim magazynie. Tego typu bramę kupujemy od razu z elektrycznym napędem. Brama roztwierana na boki, jest najstarszym rodzajem bram, które już rzadziej pojawiają się w ofercie wytwórców. Zlecenie na tego typu bramę możemy składać w warsztacie rzemieślniczym. Otwarcie jej wymaga wiele miejsca i nie zawsze udaje się zainstalować napęd elektryczny. Bramy garażowe są zazwyczaj wykonywane z blachy stalowej albo z drewna.

Można także napotkać takie, które były wyprodukowane z blachy miedzianej lub aluminiowej i przeważnie są obłożone miedzią. Dlatego też przed kupnem bramy należy starannie zmierzyć obecną przestrzeń.