Jaki klimatyzator idealny będzie do pomieszczenia, który ma 20m2 powierzchni a jaki do salonu o większej powierzchni?

Klimatyzator w domu nie jest już wysokim standardem, gdyż te urządzenia coraz mniej są warte. Warto jest wydać ok. 3000 zł, aby zapewnić sobie właściwe samopoczucie i fizyczną oraz intelektualną wydolność w upalne dni.
Najważniejszy współczynnik klimatyzatora, to jego wydajność chłodnicza zatem moc.

kamienie
klimatyzatory pokojowe

Źródło: pixabay.com
Jest przyjęte, że w mieszkalnych pomieszczeniach moc klimatyzatora powinna wynosić 1 kW na każdy metr kwadratowy powierzchni pokoju. Do pomieszczenia o powierzchni 20 metrów kwadratowych będzie właściwy schładzacz o mocy 2 kW. Do salonu, który ma powierzchnię 40 m2 najlepszy będzie klimatyzator o mocy 4 kW. Dla ułatwienia interesantom wyboru, producenci informują zazwyczaj do jakiego pomieszczenia będzie się nadawał konkretny klimatyzator. Kiedy kupujemy klimatyzatory pokojowe wybór ich trzeba skonsultować z profesjonalistą.

Serdecznie zalecamy te informacje (https://dekordia.pl/produkty/kategoria-plytki-hiszpanskie-do-kuchni) do przejrzenia. Znajduje się tu wiele cennych wskazówek, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

Dobór mocy takiego klimatyzatora zależy dla przykładu od usytuowania ścian i otworów okiennych ze względu na strony świata. Zależy również od wielkości otworów okiennych i liczby sprzętów, które emitują ciepło do pokoju. Tego typu sprzętami są przykładowo lampy, kuchenka czy komputer.

Pamiętać o tym jednak musimy, że im moc klimatyzatora jest bardziej znacząca tym wyższa jest jego cena. Zakup klimatyzatora pokojowego o zbyt znacznej mocy się nie kalkuluje. Najpopularniejszymi klimatyzatorami pokojowymi są klimatyzatory przenośne lub klimatyzatory typu Split, które składają się z dwóch części. Plusem klimatyzatorów przenośnych jest to, że można je postawić w jakimkolwiek pomieszczeniu w zależności od osobistego uznania oraz od potrzeb. Klimatyzatory stacjonarne mają jednak znacznie większą moc i o wiele korzystniej mogą schłodzić pomieszczenie. W czasie kupna klimatyzatora trzeba zwracać uwagę też na dźwięk wydawany przez klimatyzator.

Klimatyzacja działająca bardzo głośno to nie będzie odpowiednie wyjście do mieszkania. Podczas kupna klimatyzacji powinniśmy wziąć również pod uwagę markę i cenę danego modelu.