Czy najlepszy osuszacz budowlany to byłby osuszacz kondensacyjny, czy też może osuszacz absorpcyjny?

Nie ma to bardzo dużego znaczenia czy aktualnie budujemy dom lub działamy przy wylewaniu fundamentów. W końcu spotkamy się na swej drodze z koniecznością skorzystania z osuszacza budowlanego.
Osuszacz budowlany pozbędzie się niepożądanej wilgotności i przyspieszy tym samym proces powstawania całego obiektu.

metal

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT

Dzisiaj w sprzedaży jest obecnych bardzo dużo rozwiązań, które mają usunąć wilgoć oraz ułatwić nam pracę. Osuszacze kondensacyjne i osuszacze absorpcyjne są podstawowymi rozwiązaniami stosowanymi do suszenia domów i budynków. Osuszacz kondensacyjny budową swą przynosi na myśl klimatyzację. Działanie jego oparte jest na skraplaniu wody, która jest produkowana na chłodnych powierzchniach. Urządzenie tego typu złożone jest ze sprężarki, wentylatora i dwóch powierzchni, które wymieniają ciepło. Jedna powierzchnia ochładza powietrze, a druga ogrzewa. Rozkład chłodzenia ma hermetyczną zabudowę, dzięki temu trzeba tylko pamiętać w czasie użytkowania takiego osuszacza o systematycznym czyszczeniu filtra powietrza. Zaletą takiego rozwiązania jest niesamowicie właściwa wydajność przy wąskim przedziale wilgoci i temperatury.

Wpadł Ci w oko prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz też przydatne notatki (http://mistal-ogrodzenia.pl/akcesoria-panelowe,ap13.html), które posiadają zbliżone dane na podnoszony wątek – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!

Osuszacz kondensacyjny będzie się doskonale sprawdzał wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy ze znaczną wilgotnością powietrza, która równa się powyżej 70-80% oraz przy temperaturze w granicach 30 stopni Celsjusza.

doświadczenie

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
szczegóły na stronie

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz adsorpcyjny działa na nieco odmiennej zasadzie. Za jego pomocą wytrącana jest wilgoć z powietrza. Jako własny najważniejszy element urządzenie posiada rotor zatem absorbent. Absorbent wykonany jest na bazie żelu krzemionkowego. W takiej sytuacji wilgotność z powietrza zgromadzona jest na rotorze.

Odróżnić można dwa rodzaje urządzeń, które stosowane są w domu i w bardziej specjalistycznych celach. Należałoby pamiętać o tym, że osuszacz budowlany pobiera więcej energii elektrycznej niż osuszacz kondensacyjny. Nie nadaje się również do miejsc o niezwykle silnym zapyleniu.