Co to jest piecyk typu koza oraz jakie są jego zalety?

Koza to niewielkiej wielkości piec, który wykonany jest najczęściej z żeliwa lub hartowanego szkła. Do budowy takiego pieca używa się także kafli ceramicznych dlatego, żeby podnieść jego zalety wizualne.

Tego typu piece są to szczelne paleniska, lecz w przeciwieństwie do kominków nie wymagają one obudowy.
link www

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Mury

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, z jakiego materiału został wykonany piecyk koza, może posiadać on różny charakter oraz wygląd. Przez wykorzystanie żeliwa uzyskujemy eleganckie kształty, które mogą nadawać się do pomieszczeń eleganckich. Ze stali powstają piecyki o nowoczesnych, minimalistycznych kształtach. Piecyk wolnostojący koza jest to kominek zamknięty, który możemy postawić w jakimś miejscu w mieszkaniu. W odróżnieniu od tradycyjnego kominka, kozę montuje się bardzo prędko oraz sprawnie. Nagrzewa się on bardzo szybko a drewno, które jest stosowane jako paliwo jest to drewno przyjazne środowisku i przynosi przyjemne ciepło. Piecyk koza nie mógłby być tylko jedynym źródłem ciepła w mieszkaniu, ale może znacznie obniżyć wydatki ogrzewania.

Czyżby nasz tekst spodobał Ci się? Przejdź zatem na naszą świeżą stronę – tam można zobaczyć ponadto (http://www.sklep.cristalstone.pl/) nasze rzetelne wątki.

Rurę takiego pieca trzeba przyłączyć do komina, który ma wylot spalin, żeby dobrze te spaliny odprowadzić.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Inną możliwością może być wykorzystanie piecyka wolnostojącego z płaszczem wodnym. W takiej sytuacji taki piecyk będzie także podgrzewał wodę z c.o. Piec koza może być montowany w domkach letniskowych o małym metrażu i tam może być jednym albo wyłącznym źródłem ciepła w domu. W przypadku pieców rodzaju koza jest dużo więcej zalet niż wad. Doskonale będzie się sprawdzał w małych pomieszczeniach, lecz także w tych znaczniejszych.

Prostota montażu oraz zdemontowania powoduje, że w wypadku wymagania można go przestawić w odmienne miejsce.Trzeba tylko, aby był dostęp do przewodów z wylotem spalin. Mocną stroną tego piecyka jest szybkość oddawania ciepła.