Do czego jest używany laminator?

Laminator to konieczny produkt dla każdej wychowawczyni. Przygotowują one materiały w wielkiej ilości, a dzięki temu narzędziu, to na co poświęcona jest duża ilość tuszu, zaangażowania i czasu, będzie towarzyszyć nam nawet przez kilka lat.

migawka - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec

Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, taki laminator rzadko się niszczy. Nikogo, kto choć przez chwilę pracował w przedszkolu nie trzeba do tego typu narzędzia przekonywać. W odmiennym przypadku, wszystkie tworzone pomoce już po pierwszych zajęciach wyglądają dość przeciętnie, natomiast po drugich – mało z nich zostaje. Przy zakupie laminatora należy jednak spędzić chwilę czasu. Najbardziej istotne jest to, że musi on laminować na gorąco. Laminowanie na zimno ( klima warszawa ) jest przydatne o wiele rzadziej, o ile w ogóle obojętnie kiedy będziemy takiego laminowania potrzebowali.
Kolejną niezwykle istotną sprawą jest opcja tzw. „cofania”. Jest to wymagane, gdy przypadkowo zatnie się nam laminowana kartka. Dzięki takiej funkcji można w bezpieczny sposób wysunąć kartkę i zalaminować ją jeszcze raz. Bardzo użyteczne są również specjalne diody informujące o tym, czy laminator jest już wystarczająco nagrzany. Laminator może laminować materiały w różnorodnych formatach. Dla przykładu może to być więc format A5 czy A4. Dzięki temu można by opracowywać bardzo czytelne pomoce, gry stolikowe itp. Zdarza się jednak tak, że wymagamy czasami planszy do gry, opracowujemy dużej wielkości pomoce stosowane do dekoracji oraz w takiej sytuacji przydaje się nam laminator właściwy do kartek o formacie A3. Tak jak kartki, duże folie są niemalże 2 razy bardziej kosztowne, niż folie małe, czyli takie w formacie A4.

Laminator do formatu A4 jest bardziej komfortowy do magazynowania oraz jest znacznie bardziej praktyczny. Obecnie taki laminator można kupić nawet w supermarkecie, przy czym czasem korzystniej jest wydać na niego nieco większą sumę pieniędzy.