Jakiego rodzaju przesłony okienne mogłyby chronić pożywienie przed małymi owadami?

Jeżeli latem bądź na wiosnę słońce często zagląda do naszych okien, należałoby się przed tym zabezpieczyć. Dzisiaj do nabycia posiadamy mnóstwo rodzajów przesłon okiennych do wyboru.
To, jakie przesłony okienne zakupimy, zazwyczaj jest uzależnione od zdolności pieniężnych.

Żaluzje aluminiowe mają w większym stopniu tradycyjną formę oraz do nabycia są w wielu kolorach. Co istotne są tanie. Drewniane żaluzje to nieco bardziej widoczny wydatek. Najczęściej spotykany odcień to kolor drewna lub biały. Do balkonowych okien można zainstalować mechanizm elektrycznego sterowania. Ułatwia to niezwykle obsługę tych żaluzji. Rolety z materiału można zmontować bezpośrednio na ramie okna lub na ścianie. Na bardzo dużą uwagę zasługują żaluzje zaciemniające, które nie przepuszczają słonecznych promyków. Nowym, jednak już sprawdzonym rozwiązaniem są plisy. Plisy zainstalowane wprost w ramie okna, nie zabierają miejsca we wnęce okiennej.
przesłony okienne

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie są zalecane do toalety oraz kuchni, chociaż w różnych pomieszczeniach też doskonale się sprawdzają. Zarówno w sypialni rodziców jak i w pokoiku dziecka muszą być zainstalowane przesłony okienne, które zagwarantują komfort oraz zezwolą się rozluźnić. W tych pokojach dobrze jest zamontować przesłony okienne, które zapewnią najbardziej szczelną barierę dla światła oraz ciepła. Doskonałym wyjściem będzie roleta dzień- noc. Przez pokrywające się paski, możemy zagwarantować tym pomieszczeniom spokojną aurę. Atutem dodatkowym jest wygląd rolet.

Ponadto odmiennym rozwiązaniem do dziecięcego pokoju mogą być pełne rolety rolety warszawa marki z ciekawym wzorem. Bardzo praktyczna, lecz bagatelizowana na okno do kuchni jest moskitiera. Zazwyczaj jest ona napotykana na wsiach i w mniejszych miejscowościach.