W którym miejscu można wykorzystywać wentylatory osiowe i czym się one charakteryzują?

Wiatrak osiowy w sposób skuteczny wymusza prawidłową cyrkulację powietrza w każdym pomieszczeniu zamkniętym. Doskonale się sprawuje w toaletach albo w kuchniach czyli tam, gdzie przez wymuszanie ruchu powietrza niwelowany jest nieprzyjemny zapach czy też odprowadzany jest naddatek pary wodnej.
Taki wiatrak jest wykonany z materiału o nazwie ABS, co sprawia, że może służyć przez wiele lat.

wentylatory osiowe

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on odporny na działanie promieni ultrafioletowych. Krótki korpus sprawia, że takie wentylatory osiowe można montować nawet w stosunkowo wąskich kominach wentylacyjnych. W biurach czy w gabinetach bardzo wielokrotnie wykorzystywane są na stałe wentylatory sufitowe, do których stosuje się standardowo instalację elektryczną 230V. Bardzo dogodnym pomysłem jest zakup takiego wentylatora, który ma oświetlenie typu LED. Dzisiejsze wentylatory są bardzo ciche i ich działanie jest praktycznie bezgłośne. Poza tym opcja łagodnego ściemniania oświetlenia zapewnia relaksujące wieczory w odpowiednio dostosowanej temperaturze.
Żeby zagwarantować optymalną cyrkulację powietrza, radiatory powinniśmy powiesić około 250 cm nad podłogą. W wypadku wysokich pomieszczeń czyli tego typu, które posiadają wysokość powyżej 4,5 m, wentylator musi być powieszony do 3 metrów ponad powierzchnię posadzki. Wbrew pozorom, radiatory osiowe muszą gwarantować nam nie tylko bardzo przyjemną ochłodę, lecz też pomagają skutecznie rozprowadzać w zimie ciepło. Tego typu ciepłe powietrze unosi się w górę i kumuluje przy suficie.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy naszego opisu zachęcamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe wątpliwości.

Wiatrak sufitowy ma za zadanie mieszać ciepłe oraz chłodne powietrze, przez co temperatura w pomieszczeniu się wyrównuje.

Aktualnie wybór modeli wentylatorów jest tak duży, że jesteśmy w stanie dobrać takie urządzenie, które nie tylko zapewni nam właściwą temperaturę, ale także stanie się ciekawym elementem wyposażenie wnętrza.