Znajdziemy je wszędzie: w domu, w warsztacie, w samochodzie. Bez nich nie bylibyśmy w stanie zrobić wielu rzeczy. Rzecz jasna mowa o śrubach

Tak niewielka rzecz jak śrubka z gwintem, a tyle daje możliwości, o których nawet nie wiedzieliśmy.
Śruby są niewielkie i duże, z dużymi główkami oraz z małymi.

ogród zimowy

Źródło: pixabay.com
na placu budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Wiata Fastlock

Autor: Icopal S.A.

Bywają wyprodukowane z różnych materiałów: mosiężne, metalowe oraz inne. Zamiast główki może posiadać końcówkę zakrzywioną, żeby dało się powiesić obraz, czy szafkę. Zależnie od tego, co planujemy powiesić i gdzie, nasza śruba będzie także posiadała różne gwinty. Jedne śruby mają gwinty symetryczne, pozostałe stożkowe. Te drugie z reguły bywają używane do zespalania części mebli, gdyż nie ma potrzeby wiercić dziury, aby je wkręcić.

Zaciekawił Cię ten wpis? Kliknij zatem w ten link, dowiedz się również (https://www.spacemanufacture.pl/projektowanie-gabientow-lekarskich.html), czy następne wątki także przypadną Ci do gustu. Mamy nadzieję, że tak.

Śruby posiadają gwinty zewnętrzne, a wówczas często dołączane są nakrętki, które posiadają gwinty wewnętrzne. Takiego rodzaju połączenie stosuje się do skręcenia dwóch elementów w jeden. Same gwinty możemy podzielić na dwa systemy miar, więc na metryczne i calowe. Najistotniejszą cechą metrycznych jest wymiar skoku podawany w milimetrach, a tych drugich to wymiar skoku wyliczany w ilości zwojów gwintu na jeden cal. Ich zakup jest bezproblemowy. Zdając sobie sprawę z tego, jakie dokładnie śruby potrzebujemy, możemy je kupić w sieci, natomiast jeśli nie jesteśmy pewni lub się nie znamy, to powinniśmy wybrać się do sklepu, w którym nam podpowiedzą, jakie śruby wybrać i z którym gwintem.

Dawniej zbierało się wszystkie niepotrzebne do słoiczka, bo nigdy nie wiedzieliśmy, która może być potrzebna. Dziś tego problemu już nie ma, gdyż możemy w każdej chwili kupić to, co chcemy. Jest do towarów nieograniczony dostęp.