Jakie funkcje mogą odgrywać hydranty wewnętrzne w budynkach hotelarskich?

Żeby w obiektach hotelarskich przeciwpożarowa ochrona spełniała najwyższe jakościowe normy oraz standardy wykończeniowe, na rynek została wprowadzona seria wewnętrznych hydrantów. Nowe montowane wewnątrz hydranty charakteryzują się nowoczesnymi konstrukcyjnymi rozwiązaniami.
Dzisiaj hydranty jeszcze częściej oprócz funkcji podstawowej tego typu jak ochrona przeciwpożarowa budynków, pełnią również rolę elementu wystroju kompletnego wnętrza.

Można by dziś napotkać hydranty z oddzielnym montażem części frontowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu front hydrantu montowany jest po przeprowadzeniu wszystkich wykończeniowych prac już „na czysto”. Nowoczesna budowa takiego frontu sprawia, że taki hydrant jest doskonale zlicowany ze ścianą. Kołnierz hydrantu nie wystaje poza ścianę i brak jest zauważalnych zawiasów i przycięć na drzwiach. Można by również zamontować hydranty z szybą oraz dowolną grafiką. Może to być na przykład logo firmy lub zdjęcie kluczowego produktu podmiotu albo projektu. Może to być jakikolwiek wzór wycinany laserowo.

Obecnie niełatwo jest odnaleźć istotnie nietuzinkowy portal. Jeżeli odczuwasz analogiczny kłopot, to zalecamy tę witrynę (https://ekobak.pl/category/oferta/). Są w nim zawarte fascynujące informacje.

Dzięki temu nowatorskiemu wyjściu niezwykle niskim kosztem i w łatwy sposób możemy zmienić szybę z grafiką i dopasować ją do zapotrzebowań aktualnych i do wymogów wyglądu wnętrza.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Hydranty montowane wewnątrz są przygotowane z myślą o przykładowo wąskich korytarzach oraz o remontach i wymianie tego typu hydrantów. Dzięki najmniejszej w naszym państwie głębokości, bo tylko 160 mm, tego typu hydranty nie zwężają korytarzy i drogi ewakuacyjnej. Dodatkowo wykorzystane ćwierćwałki wykluczają ostre krawędzie oraz możliwość uszkodzenia naszego ciała w razie ewakuacji albo przypadkowego uderzenia. W wypadku wymiany hydrantów starych, dzięki niewielkiej głębokości, oszczędzamy czas i koszt przystosowania wnęki.

Występują również hydranty instalowane w wodociągowych sieciach oraz są niezwykle ważnym elementem zabezpieczenia obiektów i ludzi. Są one stosowane do pobierania wody, którą gasi się pożary.