Jak samemu zamontować antenę satelitarną?

O ile masz podstawowe przybory a także troszkę chęci jak też minimum fizycznej sprawności, mógłbyś spróbować na własną rękę zainstalować antenę satelitarną.

W wielu przypadkach jest to bezproblemowa rzecz, zdarzają się jednakże wypadki, kiedy nie obędzie się bez wsparcia speca. Nim zdecydujesz się rozpocząć montaż, zaznajom się z naszymi wskazówkami. Miejsce, w którym zamontowana ma być antena, powinno być bez trudności dostępne jak też nie może wymagać od nas prac na dużej wysokości. Na pewno musisz mieć prawo oraz zgodę administratora domu do zrealizowania montażu anteny. Przymocowanie uchwytu anteny satelitarnej musi zostać wybrane na statecznym miejscu, które jednak nie będzie wymagać wiercenia w żelbetach etc.

Kliknij ten odsyłacz – ta wskazówka z serwisu (https://www.ewidencjamajatku.pl/) odkryje zupełnie nową porcję materiałów na temat, który być może wydać Ci się godny zgłębienia!

Najlepiej zorganizować sobie kogokolwiek do wsparcia. Wybrane miejsce instalacji anteny satelitarnej powinno zapewniać widzialność nieba w południowym kierunku. Masztem musi być stalowa rurka o średnicy zewnętrznej 45 milimetrów. W punktach z satelitarnymi antenami na pewno wyposażysz się w przeróżnego rodzaju mocowania do anten mocowane do poziomej barierki, barierki balkonowej, kominowe opaski etc.

pokół

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Budynki

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedniej jakości przewód koncentryczny, najlepiej z jak najogromniejsza ilością warstw ekranów z jak najgęstszym aluminiowym oplotem zewnętrznym o długości nie przewyższającej czterdziestu metrów. Przewód ten powinien być zamocowany a także poprowadzony w punktach, w których nie będzie niebezpieczeństwa potknięcia się o niego. Trzeba unikać ostrego naginania kabla.

Konwerter powinien być wyekwipowany w specjalną ruchomą obudowę zapobiegającą przenikanie wilgoci. Po sprawdzeniu, jak wiele kabla jest Ci potrzeba, kup odcinek z co najmniej kilku metrowym zapasem. Kiedy posiadasz większą jego ilość, wówczas krój kabel dopiero po rozłożeniu.