W jakich miejscach można wykorzystywać wentylatory osiowe?

Jest to doskonałe rozwiązanie do kuchni, łazienek oraz mniejszych sklepów. Są także idealne do garaży, magazynów oraz piwnic.
Wentylatory osiowe są to urządzenia, w których użyto wiele ciekawych technologicznych rozwiązań, które gwarantują wysoką funkcjonalność.

Znaczna część takich urządzeń cechuje się małym poziomem dźwięku, który wydziela a ma to wpływ na komfort użytkowania. Każdy model wyposażony został także w trwały silnik. Wytwórcy oferują sprzęty, które zróżnicowane są pod względem wydajności oraz wyglądu i poszczególnych technicznych parametrów. Oraz proponują również, że co poniektóre sprzęty mogą być pomalowane na odmienny odcień. W wentylatorach osiowych największy udział w energii całkowitej transportowanego gazu ma składowa kinetyczna. Przekłada się to na duże wydatki powietrza, ale daje to mały spręż czynnika.

Dodatkowe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Żeby podwyższyć wartość sprężu, co poniektórzy wytwórcy oferują wentylatory osiowe przeciwbieżne. Są to 2 wirniki, które kręcą się w odwrotnych kierunkach. Są napędzane przez osobne silniki, które są zamknięte w jednej obudowie. Przez wzgląd na to, że silnik znajduje się w strumieniu przepływającego gazu, wentylatory osiowe stosowane są do transportowania powietrza o małym zapyleniu i o umiarkowanej temperaturze.

prawo i praca
Wentylatory osiowe ścienne są montowane wprost w ścianach. Służą one do wentylacji ogólnej gospodarczych hal, hal magazynowych czy też garaży. Brak wentylacyjnych kanałów posiada wpływ na mały opór przepływającego powietrza. Pozwala to otrzymać wysokie wydatki przetłaczanego medium przy małym sprężu. Przez to prędkość obrotowa wirnika może być dość niewielka oraz obniża to pułap hałasu, który generowany jest przez narzędzie. Drugi rodzaj kanałowych wentylatorów stanowią urządzenia, które mają wirnik promieniowy.

Porównując je z wentylatorami osiowymi, cechują się te wentylatory wyższym sprężem przy niezwykle zbliżonych wydajnościach. To pozwala na używanie takich wentylatorów w długich, rozgałęzionych wentylacyjnych instalacjach. Wadą ich jest trochę w większym stopniu złożona konstrukcja, która ma wpływ na wyższą cenę.