W jaki sposób kupować odpowiednie okna z PCW?

Okna z tworzyw sztucznych są o wiele mniej kosztowne od okien drewnianych. Nie ustępują im ani wyglądem ani jakością. Dużo takich okien może wyglądać bardzo podobnie jak te, które są wyprodukowane z drewna.

Okno to bardzo droga i istotna inwestycja. Aktualnie parametry okien wyprodukowanych z PCW są bardzo wysokie. Przy ich kupnie należałoby więc wybierać takie, żeby nie było konieczności ich wymiany po kilku latach. Dowolne okno, które jest wprowadzane do sprzedaży, musi przejść wiele badań technicznych. Rezultaty tych kontroli są publikowane w tzw. deklaracjach własności eksploatacyjnych. Przy kupnie okien warto więc poprosić o pokazanie deklaracji okien, które nas interesują. Okna stanowią niezwykle znaczną część ścian zewnętrznych. Bardzo popularne jest aktualnie robienie przeszkleń na całą ścianę. Z tego też powodu okna, także te, które są stworzone z PCW, muszą posiadać jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła „U”. W takiej sytuacji nie będzie przez takie okna przenikać ciepło ze środka domu. W czasie budowania nowego budynku lub termomodernizacji istniejącego, należałoby wybrać okna energooszczędne posiadające mniejszy parametr „U”.
pcw

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Powinien on wynosić około 0,8 – 0,9. Dobrą metodą na osiągnięcie tego typu parametrów termoizolacyjnych jest wykorzystanie w oknach pakietów szybowych, zaś w profilach – specjalnych termoizolacyjnych wkładek stworzonych ze styropianu albo z pianki polietylenowej.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do omawianej problematyki? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje (http://maragency.pl/kategoria/zbiorniki-podziemne/grp/11) na prezentowane zagadnienie – niewątpliwie okażą się one bardzo ciekawe.

Jeśli chcemy kupić niezwykle nowoczesne okna plastikowe warto dobrać te, w których są dwukomorowe zestawy szybowe, które są wypełnione za pomocą argonu. Będzie to wystarczające rozwiązanie, aby okna zapewniały ciepło.

W takich oknach z najwyższej półki, wspomniane pakiety posiadają krypton, ale jest on niestety niezwykle drogi. Dobrej klasy pakiety mają estetycznie wyprodukowane tzw. zgrzewy. Będąc w sklepie warto spytać, jakie są właściwości konkretnych szyb.