Apteczka samochodowa, odblaskowa kamizelka a także gaśnica. Co musimy, a co opłaci się mieć w pojeździe?

Zależnie po którym kraju jedziemy czterokołowcem, będą obejmowały nas różnorodne ustawy tyczące się obowiązkowego wyekwipowania samochodu.
Apteczka samochodowa, odblaskowa kamizelka a także gaśnica, w niektórych państwach będą wymagane, natomiast w pozostałych nie.

W naszym kraju zgodnie z ustawą, w każdym wozie powinna znajdować się gaśnica jak też trójkąt ostrzegający. Brak trójkąta skutkować może grzywną.

Aby przeczytać następny frapujący najnowszy materiał (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Zblocze-linowe%2C-rolka-linowa/38) na wybrany temat, wejdź w poniższy link — pod nim będzie więcej ciekawostek.

Gaśnice muszą być jednak poddawane przeglądowi minimum raz w roku. Brak gaśnicy może przyczynić się także do negatywnego wyniku technicznego przeglądu pojazdu.

Drzwi tarasowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Czy trzeba posiadać samochodową apteczkę? W naszym kraju posiadanie apteczki nie jest nieodzowne, lecz bez wątpienia jest to rzecz, która czasami może się przydać. Zatem dla bezpieczeństwa pozostałych jak też swego powinniśmy posiadać ją w pojeździe. Należy zainwestować w apteczkę samochodową, która będzie zaopatrzona w: bandaże, opaskę uciskową, środek odkażający, rękawiczki ochronne, koc termoizolacyjny, a również instrukcję – w jaki sposób udzielić pomocy przedlekarskiej. Co oprócz tego może się przydać? Pomocnym elementem wyekwipowania z pewnością będzie odblaskowa kamizelka, jaka zajmie mało miejsca. Wśród ponadprogramowych elementów ekwipunku warto wymienić także linkę holowniczą oraz pasy transportowe. Należy również pamiętać o posiadaniu w swoim pojeździe rezerwowego kompletu żarówek.

Nie jest to co prawda nakazany przepisami element ekwipunku, lecz za jazdę bez wymaganych przepisami świateł możesz otrzymać od 100 zł do 300 złotych grzywny, dobrze jest więc mieć w zapasie dodatkowe żaróweczki.