Jak łatwo rozwiązywać kłopot nagrzewającego się poddasza?

Poddasze w budynku wolnostojącym jest kondygnacją, która cechuje się tym, że panuje tam wyższa temperatura niż na niższych poziomach.
Jest kilka źródeł tego typu faktu.

Ukośne dachy utrzymane w ciemnych kolorach trochę bardziej się nagrzewają od słońca niż pionowe, przejrzyste ściany domu. Poza tym okna tarasowe oraz dachowe przepuszczają relatywnie znaczną ilość promieniowania słonecznego oraz gorące powietrze z powierzchni domu unosi się i pozostaje na poddaszu. Jedyną wydajną w tego typu sytuacji sposobnością na zredukowanie temperatury w pomieszczeniach na poddaszu dachu skośnego jest zamontowanie mechanizmu klimatyzacji. Przy doborze jej mocy trzeba mieć na uwadze zasadę 1kW/10m2, chociaż trzeba również wziąć pod uwagę tzw. moc chłodniczą urządzenia, nie natomiast zużycie energii elektrycznej.
rolety

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Najtańsze rozwiązanie to zastosowanie klimatyzatora split zatem mechanizmu, w którego skład wchodzi jednostka wewnętrzna oraz jednostka zewnętrzna. Takie rozwiązania przeznaczone są do poddaszy otwartych, bez ścian. Odpowiednio dobrana pod względem mocy klimatyzacja na poddaszu na pewno będzie chłodzić efektywnie kompletne to miejsce. Jednostkę zewnętrzną trzeba zainstalować na zewnętrznej ścianie budynku, na balkonie, pod okapem albo na dachu skośnym. W przypadku poddaszy podzielonych można by użyć kilka urządzeń w opcji split, przy czym będzie to związane z obowiązkiem zamontowania paru jednostek zewnętrznych, które mogą swoim wyglądem szpecić ogólny wygląd domu.

Klimatyzatory rodzaju split są najtańszym rozwiązaniem a jest to mechanizm o mocy chłodniczej ok.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości artykułów na poruszany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (https://ekobak.pl/category/oferta/biodegradacja-tluszczow/), na której umieszczone są podobne dane.

25 kW. Możemy go nabyć za ok. 2 tysiące zł. Stosunkowo łatwy montaż będzie kosztować około 600-700 złotych.