Ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania oraz na jak dużo wyceniana jest instalacja takiej klimatyzacji?

Klimatyzacja kilka lat wstecz kojarzona była zazwyczaj ze sklepami spożywczymi lub z biurowcami. Mówiło się, że jest ona prądożerna oraz często nieładnie pachnie. Rzadko kiedy klimatyzacja wzbudzała zaciekawienie osób, które żyły w domach czy blokach.
Dzisiaj jednak sytuacja wygląda zupełnie w inny sposób.

wiertarka

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.
Zmienia się klimat oraz zsyła na nas niezwykle upalne okresy w lato i w takiej sytuacji chcemy dążyć do poprawienia luksusu swojego życia. To sprawia, że klimatyzacja już nie jest zagadnieniem tabu. Dziś na rynku moglibyśmy odnaleźć niedrogie oraz proste urządzenia, które niezwykle szybko pomogą nam ochłodzić albo ogrzać pomieszczenie. Moglibyśmy także spotkać bardzo zaawansowane klimatyzatory, które zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej. Sterowane są z poziomu naszego smartfona oraz mają opcję poprawy jakość powietrza, którym oddychamy. Najprostsza klimatyzacja do mieszkania o mocy 3,5 kW, jest to koszt ok. 1500-2,5 tysiąca zł. Warto jednak wydać nieco więcej, aby oszczędzić na zużyciu energii elektrycznej.

Jeśli pasjonuje Cię prezentowana w niniejszym artykule kwestia, zobacz treść (https://asmapoland.com/elastomery-poliuretanowe-technologie/), którą prawdopodobnie także uznasz za pożyteczną.

Jeżeli metraż naszego mieszkania wynosi nie więcej niż 150 m2 oraz 300 m2, jeżeli chodzi o dom, wtedy moglibyśmy kupić sprzęt razem z instalacją i w takiej sytuacji zapłacimy o wiele mniej.

Montaż klimatyzacji wyceniany jest na kwotę około 600 zł za usługę. Najmniej kosztownym montażem jest tzw. instalacja przez ścianę. Jeżeli wybierzemy taką opcję, w takiej sytuacji jednostka zewnętrzna powinna być po drugiej stronie ściany, na jakiej zainstalowana jest jednostka wewnętrzna.

Na ceny wpływają także tego typu czynniki jak typ montowanego urządzenia, długość instalacji czy wysokość na jakiej jest zamontowana zewnętrzna jednostka. Zanim zdecydujemy się na specjalistę do instalacji, należy konkretnie zapytać o wycenę oraz fotografie z przeprowadzonych już instalacji.