Wady i zalety dwóch wersji nagrzewnic powietrza

Nagrzewnice elektryczne są przeznaczone do ogrzewania stosunkowo niewielkich pomieszczeń, takich jak mały sklep czy niewielka budka. Charakteryzuje je dość mała wydajność przy jednoczesnym znacznym poborze prądu elektrycznego.

Nagrzewnica elektryczna jest doskonała, jeżeli planujemy ogrzać pomieszczenia o rozmiarze 2×2 m. Nie znaczy to, że nagrzewnicą elektryczną nie można by dobrze ogrzewać większych pomieszczeń, jednak trzeba być wtedy gotowym na wysokie faktury za prąd elektryczny. Ponadto nagrzewnice elektryczne bardzo prędko ogrzewają miejsce, w którym są umieszczone. Są one wyposażone w specjalny wentylator, przez który emitowane jest ciepło. Wielką zaletą elektrycznych nagrzewnic jest całkowity brak otwartego ognia, co ma znaczny wpływ na utrzymanie bezpieczeństwa odbiorców. Jakakolwiek usterka takiej nagrzewnicy nie będzie stanowiła żadnego zagrożenia dla odbiorców ani samego miejsca, które dogrzewa. Wykorzystując nagrzewnicę elektryczną nie musisz się więc martwić o jakikolwiek ogień.
oczy

Autor: KALDEWEI
Źródło: KALDEWEI
rozwiązania

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją również gazowe nagrzewnice powietrza, które stanowią niejako kompromis między ceną a jakością. Zarówno taka nagrzewnica, jak i stosowany w nich materiał opałowy są stosunkowo niedrogie. Nagrzewnice gazowe są całkowicie niezależne.

Zapewne przyda Ci się kluczowa witryna (https://www.kesbet.pl/produkty/lawki-betonowe/), jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat. Zapraszamy zatem, abyś wszedł w ten link.

Można z nich korzystać w wybranym miejscu, gdyż nie potrzebują one przyłącza do prądu elektrycznego. Stosuje się je do podgrzewania pomieszczeń o stosunkowo znacznej kubaturze. Ogromną zaletą takich nagrzewnic jest także możliwość regulowania mocy cieplnej, łatwość ich obsługi czy też konserwacji. Nagrzewnice gazowe nie są bez wad.

Gaz w procesie spalania wypiera z pomieszczeń tlen, co niestety w wypadku niepoprawnej wentylacji grozi nawet zaczadzeniem. Do tego nagrzewnice gazowe podczas spalania emitują znaczną ilość wody. Innymi słowy, bez dobrej wentylacji w pomieszczeniu będzie miał miejsce rozwój grzybów albo pleśni.