Bywają takiego rodzaju budynki, gdzie ciężko założyć normalne drzwi — wówczas potrzebne są nietypowe rozwiązania

Z powodu warunków abo planów właścicieli czasami zakłada się w domach nietradycyjne drzwi — przykładowo chowane w ścianie.
Większość ludzi, gdy słyszy słowo drzwi, pomyśli o tradycyjnie otwieranych drzwiach z klamką.

dom

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą się one otwierać do środka lub na zewnątrz (w łazienkach). Jednakże od pewnego czasu i w tym biznesie są produkowane nowoczesne oraz nietypowe pomysły. Fantastycznym przykładem są drzwi chowane w ścianę. Zdarza się tak, że są one jedynym wyjściem z kłopotliwego impasu. Nie można w jakimś pomieszczeniu zamontować normalnych drzwi i wówczas właściciele decydują się na tego typu wyjście. Niektórzy jednakże kupują tego typu drzwi, bo pragną, aby ich płytki Końskie wyglądało elegancko. Drzwi chowane mogą być zrobione z drzewa albo ze szkła. Z reguły w tego typu momentach zamawia się szkło matowe, na którym rysuje się jakieś motywy. Raczej rzadko lokatorzy decydują się na przeźroczyste szkło. Jeśli tak robią, to zazwyczaj dlatego, że pokój jest po prostu mały i chcą go optycznie powiększyć. Drzwi chowane powinny być zamontowane na specjalnych szynach. Cała konstrukcja nie wydaje się być trudna do wykonania, ale raczej powinni to zrobić Profesjonaliści. Wtedy będziemy pewni, że drzwi nie zaczną nam po pewnym czasie opadać i że nie będą się blokować przy przesuwaniu.

Podczas montowania istotna będzie dokładność, aby później drzwi wchodziły w wyznaczone miejsce, jak w masło. Koncept doprawdy jest godny polecenia.