Jakie istnieją typy drabin i z jakiego materiału są one produkowane?

Drabina to teoretycznie coś niezwykle prozaicznego, jednak do jej dobrego doboru wymagane jest posiadanie adekwatnej znajomości tematu o tym, który z egzemplarzy będzie najlepiej dostosowany do konkretnych zapotrzebowań.

Drabina metalowa, wykonana z drewna, rozstawna czy wysuwana – w tym artykule podpowiadamy, jaką drabinę kupić, aby przeprowadzana za jej pomocą praca była bezpieczna i niezwykle wygodna. Najbardziej popularne są drabiny drewniane. Są one jedną z tańszych możliwości oraz ponadto w najwyższym stopniu polecane do pracy przy instalacjach elektrycznych. Niestety nigdy nie będą one tak wytrzymałe, jak drabiny stworzone z metalu. Na pewno będą także znacznie cięższe od swych odpowiedników aluminiowych. Te z aluminium są bardzo lekkie oraz mocne.

Ten materiał jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak to, przeczytaj też pokrewne wątki (http://www.wolplanposadzki.pl/naturalne-wylewki-anhydrytowe-wolplan/), które zawierają informacje na omawiany wątek.

Są one także odporne na korozję. Niestety podczas prac z instalacjami elektrycznymi tego typu drabiny mogłyby się okazać dosyć ryzykowne. Drabina metalowa w zakresie odporności jest niezwykle analogiczna do drabiny aluminiowej.

szkło w praktyce

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety tego typu drabiny muszą być regularnie konserwowane, tak aby mogły się sprawdzać w różnych czynnościach przez znaczny czas. Nie rekomenduje się ich do czynności powiązanych z elektrycznością. Drabiny z włókna szklanego są bezpieczne w czasie prac z instalacjami elektrycznymi. Są one niezwykle wytrzymałe i odporne na przeróżne warunki meteorologiczne. Ogólnie możemy podzielić drabiny na przemysłowe i domowe. Te domowe najczęściej są wykonane z aluminium albo z drewna. Bardzo się przydają w czasie przeprowadzania niektórych czynności domowych. Drabina przemysłowa jest zazwyczaj cięższa od tej domowej. Tak najlepiej można by je odróżnić.

Do ich tworzenia stosowane są najczęściej stopy aluminium, które charakteryzują się wysoką jakością. Mocna drabina to taka, która będzie zbudowana z nitowanych połączeń pomiędzy pojedynczymi stopniami a podłużnicami. Najkorzystniej, jeśli będzie miała dodatkowo antypoślizgowe stopki.