Jak często należy robić przegląd klimatyzacji, żeby cieszyć się z niskiej temperatury w samochodzie w upalne dni?

Żeby klimatyzacja w aucie skutecznie działała nawet podczas największych upałów, to trzeba o nią się troszczyć i robić rutynowe przeglądy.
Przegląd klimatyzacji należałoby wykonać parę tygodni przed pojawieniem się upałów, gdyż moglibyśmy to wtedy wykonać bez nerwów oraz kiedy niezbędna będzie jakakolwiek naprawa, to do pierwszych upałów uda się z pewnością uruchomić klimatyzację.

Palety

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym serwisy obecnie mają mały ruch i usługa wykonywana będzie taniej, dokładniej i bez pośpiechu. Na przegląd powinni również wybrać się ci kierowcy, którym zdaje się, że ich klimatyzacja funkcjonuje poprawnie. Skuteczność klimatyzacji przeważnie jest zależna od ilości chłodniczego czynnika, czyli gazu R134a. Tym czynnikiem jest napełniany układ. Klimatyzacja nie będzie dobrze funkcjonowała, jeżeli czynnika będzie za niewiele lub za wiele. Jeśli czynnika jest za wiele, dojść może do uszkodzenia sprężarki. Specyfika wymienionego gazu jest taka, że pomimo całkowITej szczelności układu przez rok ubyć może ok. 10 do 15% czynnika.
drzwi - selfie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji sprawność klimatyzacji znacznie obniża się i sprężarka powinna pracować dużo dłużej, aby był uzyskany odpowiedni rezultat. Jeśli takiego czynnika będzie niezwykle niewiele, to mimo ciągłej pracy sprężarki nie będziemy mogli uzyskać odpowiednio niskiej temperatury, a większe obciążenie jednostki napędowej będzie powodować znaczący wzrost zużycia paliwa. Klimatyzacja nie jest to urządzenie nie wymagające obsługi oraz wymaga systematycznej konserwacji oraz serwisowania. Przegląd klimatyzacji robić najlepiej raz w roku lub raz na 2 lata.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy w takim razie do kolejnej witryny – po prostu naciśnij tu (http://aluzarodekor.pl/oferta/narzuty/) i przeloguj się do naszego serwisu.

Do tego, żeby serwisować klimatyzację jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, który mają obecnie wszystkie ASO oraz dużo serwisów niezależnych. Te serwisy posiadają sprzęty, aby napełnić klimatyzację gazem R134a.

W gorszej sytuacji są ci posiadacze klimatyzacji, które działają na starym oraz zabronionymi już gazie R12, który stosowany był do początku 90-tych lat. Obecnie układ taki przerobić należy na nowy gaz, a kosztuje to bardzo dużo, bo od 1000 do nawet 2,5 tysiąca złotych.