Jakie mamy najbardziej popularne typy poddasza? Jak są one zagospodarowywane?

Budowa własnego domu wiąże się z podjęciem sporej ilości decyzji, które zaważą na wygodzie użytkowani takiego budynku mieszkalnego. Jedną z decyzji jest zastanowienie się nad rodzajem poddasza.

zbliżenie - dom

Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie można wymienić częste wybory?
Wiele osób decyduje się na projekt, gdzie jest poddasze użytkowe. Wtedy jest do dyspozycji pełnowymiarowy parter domu, natomiast górna część ma dość dużą ilość ukosów, z tego względu wymaga specjalnego zaaranżowania. Projekty tego rodzaju miejsc mają naprawdę dużo wyjątkowych możliwości, gdy chodzi o Wystrój, z kolei nie da się ukryć, że wygoda piętra ze skosami jest gorsza aniżeli dolnej kondygnacji. Z tej przyczyny też w takich budynkach z reguły to dół jest tą bardziej użytkowaną częścią dzienną domu, a góra idealna będzie do stworzenia takiej strefy nocnej, w jakiej można umeblować ładną sypialnię. W takim wypadku ukosu nie będą takim problemem.
Warszawa

Autor: Wawel Service
Z kolei, innym rodzajem projektów są domy parterowe, gdzie poddasze nie jest użytkowe.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Zatem zaloguj się na naszą kolejną witrynę – tam można zobaczyć także różne treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Takie budynki z reguły zajmują większą ilość przestrzeni na działce, tym bardziej gdy chcielibyśmy mieć większy metraż. Z pewnością są dość funkcjonalne, tym bardziej dla osób w starszym wieku, jak również niepełnosprawnych, bocała powierzchnia może być na tym samym poziomie i być łatwiej dostępna.

W takim projekcie poddasze spełnia z reguły funkcję strychu, na jaki nie zagląda się zbyt często. Jak widać, różnica w obydwu projektach jest bardzo duża, a wybór na przekór pozorom nie należy do najłatwiejszych.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link wciągarki linowe ręczne, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Wszak podejmujemy decyzję na bardzo długie lata.