Szekle oraz obejmy zaciskowe – czym są i jak je wykorzystać?

Jeśli potrzebujesz akcesoriów do wiązania kabli albo lin, powinieneś brać pod uwagę szekle i obejmy, jakie najlepiej jest zastosować właśnie do tego celu. Co trzeba o nich wiedzieć? Rozpocznijmy od szekli.

Kable grzejne

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Są to klamry wykonane z metalu, które zazwyczaj przyjmują kształt litery U bądź omega. Klamrę można otwierać przy pomocy metalowej śruby. Używa się jej w przeróżnych miejscach, a na ogół są stosowane w garażach bądź zakładach, warto też trzymać szeklę w samochodzie. Dlaczego? Nie tylko wyciągarka oraz lina (producent lin stalowych) są niezbędne, gdy samochód się zepsuje. Szekla pozwala spinać liny a przy tym ma nadzwyczajną wytrzymałość – nawet do ośmiu ton.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym wpisie kwestia? W takim wypadku kliknij tutaj oraz przeczytaj ponadto więcej szczegółów na stronie.

Przed zakupem dobrze jest przekonać się, jakiej jest jakości.

Najgorszym błędem byłoby połakomienie się na niską cenę – taki produkt w tym wypadku nie jest niczego wart. Na pewno nie będzie trwały, zatem nie sprawdzi się w trudnych sytuacjach. Dobre szekle posiadają certyfikat jakości, który potwierdza zrobienie ich z właściwych tworzyw. Szekle są przydatne też np. do zawieszenia czegoś na ścianie. Tak naprawdę mają niejedno zastosowanie, więc warto jest mieć je w swoim garażu. Drugim wyrobem są obejmy zaciskowe. Czy wiesz, czym się odznaczają? Inaczej zwane są opaskami zaciskowymi, a ich działanie opiera się na mechanizmie ząbatkowo-zapadkowym.

Kable

Autor: Binary Koala
Źródło: http://www.flickr.com
Ich głównym zastosowaniem jest łączenie kabli elektrycznych, które możemy dzięki nim łatwo związać. Kable nie powinny być luźno pozostawiane, gdyż przez to mogą się w szybki sposób zagnieść lub złamać, a tego byśmy nie chcieli. Ale to nie jedyne zastosowanie opasek zaciskowych, mogą sprawdzić się również w innych sytuacjach, m.in., gdy chcielibyśmy przywiązać kołpaki. Obejmy zaciskowe wyróżnia się w paru wersjach, w tym obejmy pojedynczej albo podwójnej, jak również obejmy typu S czy z pierścieniem. Warto jest zapoznać się z daną ofertą w interesującym nas sklepie, a wyszukamy produkty, jakie będą w największym stopniu odpowiadać naszym wymogom. Dzięki powyższej wiedzy już zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób zastosować szekle oraz obejmy. Nie zapominaj, aby zainwestować w wysokiej jakości materiały, a będą należycie pełnić swoją funkcję i nie rozczarują naszych oczekiwań, bez względu na to do czego chcemy je użyć.