Współczesne apartamenty w stanie deweloperskim czasami nie mają w środku ścian — sami będziemy mogli je postawić

W dzisiejszych czasach deweloperzy zwykle decydują się na pozostawianie decyzji mieszkańcom, gdzie będą mieli zamiar postawić ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że planujemy kupić 70-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper informuje nas jedynie o tym, w którym miejscu będzie łazienka oraz kuchnia. Z projektu także wiemy, gdzie będą okna oraz drzwi wejściowe. I to by było na tyle. O całej reszcie możemy decydować samodzielnie. Jeśli wychowujemy brzdące, to pewnie będziemy chcieli zapewnić im ich własną przestrzeń. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze na pewno od naszych pociech. Jeżeli będziemy mieli taki plan to, to można postarać się też zagospodarować przestrzeń na schowek i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie posiadamy dzieci, to możemy postawić na wielką sypialnię i przykładowo gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową salę fitness). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy. Na pewno pomocny w aranżacji będzie architekt czy dekorator wnętrz. O jego pomoc powinni się w szczególności postarać ci, którzy nie znajdują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy tanie i dość łatwo się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie można również na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeśli chcemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich budowa (profile rigips) potrwa dłużej, ale będzie idealna przez lata.