W jaki sposób prawidłowo zamontować drzwi montowane wewnątrz?

Nawet najładniejsze panele położone na podłodze nigdy nie będą wyglądały doskonale, jeśli nie będą skończone listwami przypodłogowymi. Bardzo analogicznie ta sprawa przedstawia się w przypadku drzwi.

klientów

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
listwy wykończeniowe do drzwi

Źródło: sxc.hu
Nawet najładniejsze drzwi nie będą poprawnie się przedstawiały, jeżeli nie będą wykorzystane listwy wykończeniowe do drzwi. Niestety, tak jak w wielu innych wypadkach, o wyniku końcowym decydują szczegóły. Fundamentalne części drzwi to futryna i skrzydło drzwiowe. Zatem pierwszym krokiem do zamknięcia konkretnego pomieszczenia jest osadzenie ościeżnicy. Można ją zainstalować w takiej sytuacji, gdy ściany oraz podłogi są już dokończone. Do wyboru mamy ościeżnice stałe oraz ościeżnice nastawiane, przy czym sposób montażu jest relatywnie podobny. Najpierw trzeba zamieścić zawiasy, a w następnej kolejności przystąpić do złożenia wszystkich belek futryny. Tutaj należy zwrócić specjalną uwagę na zachowanie kątów prostych pomiędzy belkami i na zamontowanie listwy progowej, która znacznie ułatwi instalację.
Naturalnie, dla posiadania porządku tylko należy wspomnieć, że rozstaw więźb bocznych musi być jednakowy na całej ich długości. Przy montowaniu listwy wykończeniowej do drzwi należy niezwykle starannie ustawić oraz przetestować poziom belki wierzchniej i piony belek bocznych. Kolejnym etapem jest unieruchomienie ościeżnicy i usytuowanie w pojedynczych narożnikach tzw. klinów drewnianych, dzięki którym uda się poprawić umiejscowienie ościeżnicy.

W tym miejscu odnajdziesz fascynujące informacje na prezentowany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to kliknij odsyłacz do witryny (http://www.bonie.pl/nadokienniki).

Usytuowanie kołków rozporowych i dokręcenie śrub pozwoli na założenie skrzydła drzwiowego oraz na zbadanie zgodności osadzenia futryny.

Jeśli wszystko jest poprawnie, trzeba zdjąć skrzydło drzwi, i włożyć rozpórki i wypełnić pianką montażową ubytki pomiędzy murem a futryną. Dopiero po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu się pianki trzeba usunąć kliny, rozpórki i progowe lamówki montażowe.