Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie może podjąć decyzję, gdzie będzie chciał rozlokować ścianki działowe

Dawniej ściany w kamienicach były bardzo gruby. W obecnych czasach dzięki Bogu stawia się je raczej bez problemów.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W wiekowych kamienicach usunięcie którejś ściany może okazać się bardzo trudne, gdyż groziłoby to zawaleniem się budynku.

Nie czekaj – jeśli pragniesz przestudiować dalsze wpisy na ten niebywale ciekawy temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do nowego tekstu.

Trzeba pamiętać, że w starych kamienicach nie narusza się zbytnio konstrukcji budynku. Dziś jednak buduje się osiedla według nowoczesnych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które najczęściej są pionowymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swym mieszkaniu, gdyż są częścią ścian między apartamentami. To niezwykle dobry trik, ponieważ wówczas wewnątrz swojego mieszkania będziemy mogli ustawienie ścian według naszego uznania modyfikować. Z reguły mamy mamy zaznaczone miejsce na jedynie kuchnię i łazienkę. Z pozostałymi pokojami można popuścić wodzę fantazji. Jeżeli mamy dzieci, to pewnie zechcemy stworzyć im prywatną przestrzeń. Czyli będą potrzebowały swoich pokoi. Można też wygospodarować trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona przykładowo z regipsu. Takiego rodzaju materiał bywa bardzo tani i po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeśli więc pragniemy zachować prywatność, to należy postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Dobrym pomysłem będzie tradycyjna cegła. Prawda, postawienie takiej ściany będzie bardziej kosztowne oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała bardzo długi czas.