Chcesz mieć klimatyzację we własnym mieszkaniu, ale boisz się ceny montażu? Zrób wiec to sam!

Prawda jest taka, iż nie musisz być specjalistą, ani też posiadać jakichś fachowych narzędzi, żeby samodzielnie zainstalować klimatyzator we własnym mieszkaniu. Przydatne będzie jednakowoż elementarna wiedza na temat zamontowania klimatyzacji.

wentylator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Ścienny klimatyzator to najbardziej popularna metoda chłodzenia i ogrzewania (przykładowo nagrzewnica) pomieszczenia. Klimatyzator gwarantuje również właściwą wilgotność powietrza.Aby prawidłowo zamontować klimatyzator, prócz instrukcji producenta, warto również wspierać się filmami w sieci. Można zobaczyć tam instalację klimatyzatora od początku do końca. Klimatyzator typu split to są dwie części: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzny obszar składa się z parownika i wentylatora. Natomiast jednostka wewnętrzna to: skraplacz, sprężarka oraz wentylator. Dlaczego taki podział? Chodziło o odizolowanie głośnej części klimatyzatora (jednostka zewnętrza) od miejsca zamieszkania ludzi.

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

O ile rozmiary jednej i drugiej jednostki są podobne, to jednak zewnętrzna jest aż dwukrotnie cięższa niż element wewnętrzny. Do wewnętrznego obszaru doprowadzone są chłodnicze przewody, na końcu jakich znajduje się klamra. Trzeba ją wpiąć do części zewnętrznej. Należy pamiętać, aby odległość pomiędzy elementem wewnętrznym i zewnętrznym nie wykraczała poza długość przewodów chłodniczych.

Montaż klimatyzacji jest dość szybki, nie powinien zająć więcej czasu niż cztery godziny. Gdy już mamy miejsce na część wewnętrzną, należy zamocować panel (zobacz ogrodzenia 3d cena) dla niej. W tej sytuacji przewiercamy otwór w ścianie i zawieszamy część wewnętrzną na tymże właśnie panelu. Przez wykonany wcześniej otwór przeciągamy wąż do tak zwanych skroplin a także elektryczny przewód, jaki złączy część zewnętrzną oraz wewnętrzną oraz przewody chłodnicze. Następnie należy zamocować część zewnętrzną na wspornikach. Trzeba połączyć przewody elektryczne oraz przewody chłodnicze według instrukcji producenta zawartych w instrukcji. Rury jesteśmy w stanie zakryć w specjalnej zabudowie, którą nazywamy korytem. Przewód elektryczny podłączamy pod napięcie i włączamy klimatyzator. Jak widać więc, choć montaż klimatyzatora może wydawać się trudny, to w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Na pewno może to zrobić każdy z nas.

Posted in Bez kategorii