Co na komary? Jak je odstraszyć?

Po długiej zimie przyszła wiosenka, wydawać by się mogło że po tak długim czasie mrozu komarów musi być niewiele. Sytuacja jest jednakże kompletnie odwrotna, komarów jest całe mnóstwo.
Kąsają, denerwują, spać nie pozwalają.

Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu

Autor: Isover
Źródło: Isover

W miejsce jednego unicestwionego pojawiają się dwa następne, wylatują znikąd oraz w chwili kiedy potrzebujemy już smacznie spać agresywnie nas kąsają. Sposobów na moskity jest jednak dużo. Oprócz chemicznych sposobów na komary, istnieje dużo metod ekologicznych, dzięki jakim można zabezpieczyć się przed ugryzieniami komarów. Poniektóre eteryczne olejki posiadają silne działanie zniechęcające moskity. Największą skutecznością cieszą się olejek goździkowy i olejek eukaliptusa cytrynowego.

Kiedy szukasz dokładnych danych, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem (http://artimbo.pl/donice-drewniane,g45.html). Odnajdziesz tam wszelkie potrzebne informacje.

Wymienione olejki mają najsilniejsze oddziaływanie. Warto również je zastosować w walce z moskitami, nie mają niemiłego zapachu jak w przypadku chemicznych środków, a zapewniają bardzo dobre efekty. W domu możemy korzystać z olejków oraz specjalnie do nich określonych podgrzewaczy.

Bus, podróżowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Świetnym sposobem na moskity jest poza tym przygotowanie na przykład naturalnego spraya odstraszającego komary. Przyrządzanie takiego spraya jest banalnie proste. Bierzemy butelkę z atomizerem nalewamy wodę, na mniej więcej 100 ml wody dodajemy 30 kropelek olejku eterycznego, najlepiej jednego z wyżej przytoczonych.

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bez liku, rozmaitych środków na komary, jednym z najskuteczniejszych i najbardziej chwalonych jest lampa na komary. Efektywnie odstraszy moskity. Prócz tego warto zainstalować w oknach moskitiery, w końcu najprostsze metody na moskity są nierzadko najbardziej skuteczne.