Żarówki LED – jakie atuty są związane z tym rodzajem oświetlenia

Oszczędności są ważną częścią budżetu. Nie można rozdysponować całego wynagrodzenia nie myśląc o przyszłości, gdyż szybko może się to obrócić przeciwko nam. Jednym z ich fundamentalnych źródeł mogą być rachunki, które wszelkimi sposobami powinniśmy starać się obniżać.

oświetlenie ledowe

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym sposobem jest gaszenie światła w pokojach, w których aktualnie nie przebywamy, a jeszcze lepszym – zmiana oświetlenia na oświetlenie LED. Dlaczego? Sprawdź tutaj.
Pierwsza zaleta żarówek LED to ich energooszczędność. Zużywają niewiele energii, co najmniej o 60 procent mniej od normalnych żarówek, mając przy tym wyjątkowo wysoką efektywność. Ich czas działania jest bezsprzecznym plusem. Mogą świecić się aż sto tys. godz., czego nigdy nie osiągniemy używając żarówek, które do tej pory stosowaliśmy.

Oprócz tego żarówki LED są o wiele bezpieczniejsze, szczególnie gdy mamy małe dzieci. Montując ją w lampce nocnej zachodzi małe ryzyko oparzenia. Szkrab dotykający żarówki nie powinien się oparzyć, ponieważ LED-y emitują dużo mniej ciepła, więc nie grzeją się tak mocno.sprawdź tu kontakty elektryczne nowoczesne kontakty elektryczne nowoczesneZmniejsza to również ryzyko pożaru, albowiem obudowa również nie robi się gorąca. Następną zaletą tego oświetlenia jest szeroki wybór mocy żarówek, np. żarówki led 12v (SoftLED Polska). Można wybrać moc oświetlenia do konkretnych oczekiwań, na przykład do łazienki niezbędne jest znacznie silniejsze światło, gdyż panie chcą nałożyć dokładny make-up, a mężczyźni ogolić się bez zadrapania.

żarówka ledowa

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

W sypialni światło nie musi być najjaśniejsze, gdyż przeważnie mamy jeszcze lampkę nocną koło łóżka, jaką możemy włączyć, gdy chcielibyśmy poczytać książkę. Na koniec trzeba dodać, iż żarówki LED są bezpieczne dla natury i mają dużą wytrzymałość na uszkodzenia, co z pewnością doceni niejeden użytkownik. Pomyśl nad zaprezentowanym typem oświetlenia, a bez wątpienia już nie zechcesz wrócić do normalnych żarówek, z jakimi często miałeś kłopoty.
Do zestawu dobrze jest dokupić zasilacze LED, które mają zastosowanie w różnego rodzaju listwach lub modułach. W celu zainstalowania oświetlenia najlepiej jest zatrudnić umiejętnego elektryka, jaki dobierze najlepsze rozwiązania i weźmie pod uwagę wymagania każdego klienta. Szybko przekonasz się, iż żarówki LED były świetnym wyborem.