Innowacyjne kominki

biokominek

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

Bezustannie coraz bardziej wyraźne zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem nowoczesnych i alternatywnych rozwiązań technologicznych życzliwych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny image i zmieniają atmosferę w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym. Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym produktem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim – dowiedz się więcej o bio kominkach.

Ponadto najbardziej pionierskim jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia swobodę przestawiania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest emitowana na zewnątrz przez komin, co świadczy o oszczędności biokominików. Do zalet kominków zasilanych biopaliwem należy również zaliczyć znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych woni, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków. Biokominki jawią się nie tylko jako prekursorskie i ekologiczne, ale i praktyczne. Różnorodność biokominików na rynku daje szansę na dobranie naprawdę designerskiego komponentu wyposażenia domu.

ciepło bijące od kominka

Autor: Rupert Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na zużywany tworzywo, wyróżnia się biokominki żelowe ( spala się gotowe żele w formie wkładu lub [rolety na zamówienie] płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego pojemnika). Jeśli zaś chodzi o postać użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na jakiejkolwiek ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie obszarze. W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji .

Kominek zasilany biopaliwem zazwyczaj stworzony jest ze stali, szkła, elementów betonowych czy z kamieniami.

urok kominka w domu

Autor: netzroot
Źródło: http://www.flickr.com

Nawierzchnia biokominka malowana jest lakierami i farbami, które oczywiście muszę charakteryzować się trwałością na wysoką temperaturę. Ujmujące są również najbardziej nowatorskie biokominki z pilotem, który umożliwia nadzorowanie wlewaną dawką paliwa, zapalaniem i wyłączaniem. Przy wyborze biokominka należy skłaniać się nie tylko jego przydatnością i praktycznością, ale rekomendowane jest wziąć pod uwagę również sposób i jakość jego wykonania oraz jak wprowadzasię biopaliwo, jak i również jego wkład (w link: ). Dobrze jest również przeanalizować , jaki rodzaj biokominka będzie najlepiej się prezentował i pasował do wnętrza aranżacja wnętrz naszego domu.