Drzwi przesuwne na małą powierzchnię

Wąska przestrzeń pomieszczeń wymusza na domownikach rozglądanie się za optymalnymi rozwiązaniami. W grę wchodzi każdy fragment, który można poświęcić na kolejne szafy czy regały. W przypadku podłużnych korytarzy i pokaźnych garderób interesującym rozwiązaniem są drzwi przesuwne.

sypialnia

Autor: Stolbud Włoszczowa S.A.
Źródło: Stolbud Włoszczowa S.A.
Ich mechanizm pozwala na oszczędne gospodarowanie przestrzenią. Nie zataczamy tutaj kąta, jak w przypadku klasycznych, zawiasowych drzwi. Drzwiami przesuwnymi otworzymy zarówno pomieszczenie (łazienka, pokój), jak i duże garderoby. Zupełnie inny mechanizm (suwak zamiast zawiasu) sprawia, że przestawienie się na nowe otwieranie i zamykanie sprawi trochę problemów.

Przy zakupie drzwi przesuwnych zwracamy uwagę na jakość i wykonanie suwaków i całych systemów drzwiowych. Prowadniki przeważnie są zrobione albo ze stali nierdzewnej lub aluminium lub obu tych komponentów.

Chcesz uzyskać więcej informacji na prezentowany wątek? Jeśli tak, to odszukaj stronę, która przedstawia nie mniej istotne dane – są one bardzo ciekawe.

Mieszanki obu należą do drogich, jednak polecanych i trwałych rozwiązań. Uchwyt i ramę drzwi przesuwnych tworzą parametry nadające profil. Różnice między gabarytami dotyczą zwłaszcza kształtu, koloru i szerokości. Najbardziej newralgicznym miejscem, które należy chronić, są prowadniki. Sprawne zapewnią bezawaryjną pracę jezdną, gwarantowaną w zakupach na 5 lat, materiał pozwoli na kilkanaście lat korzystania.

Drzwi przesuwne w pokoju na poddaszu

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Najwięcej uwagi należy zwracać na wykończenie ramy drzwi, zwłaszcza przy domykającym się boku. Inaczej mechanizm, który nie „zaskoczy” wywoła efekt „jeżdżenia” drzwi, co oznacza tym samym zdefektowany mechanizm. O metalowych i aluminiowych elementach, odpowiadających za suwanie już wiemy. Z czego zaś wykonane są same drzwi?

W zależności od zastosowania spotkamy drzwi przesuwne szklane, które są coraz chętniej wybierane do domu czy mieszkania (Da-Bud – drzwi (drzwi zewnętrzne lubuskie) suwane). Wyróżniają się one przepiękną estetyką, nadając wnętrzu pomieszczenia charakter i indywidualny styl. Szklane wypełnienie wykonane jest z nierdzewnego materiału. Nie zmienia to faktu, że uderzanie z rozmachem po wykończeniach doprowadzi do zepsucia i awarii mechanizmu. Szklana powierzchnia zapewnia specyficzną zasłonę, nie wyklucza też możliwości zapełnienia szkła innymi kolorami, dopasowanymi do ścian i klimatu pokoju.

Wybierz najlepsze usługi: