Klimatyzatory oraz osuszacze powietrza – co powinno się o nich wiedzieć?

Klimatyzator to urządzenie, które coraz częściej spotykamy nie tylko w biurowcach, ale również w prywatnych domach. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wybrać klimatyzator, aby świetnie spełniał swoją funkcję?

Wśród klimatyzatorów wyróżnia się dwa elementarne rodzaje: klimatyzatory, które mogą być umieszczone w wybranym miejscu na stałe oraz klimatyzatory mobilne. Bez względu na to, czy kupimy klimatyzator , który montuje się na stałe czy przenośny, można go wykorzystywać na dwa sposoby.

Jeżeli chcesz zgłębić prezentowaną kwestię dokładniej, wejdź na ten odnośnik, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

Latem można go wykorzystać do zmniejszania temperatury w pomieszczeniu, przez zimowe miesiące może natomiast służyć do małego podgrzania temperatury panującej we wnętrzu.

Jednak w zdecydowanej większości przypadków decydujemy się kupić je, aby zmniejszały temperaturę. Z tego powodu, kupując klimatyzator, należy zwrócić przede wszystkim uwagę, jak kształtuje się jego wydajność. Kolejna kwestia, którą należy przemyśleć to zdecydowanie, czy lepszy w naszym wypadku będzie klimatyzator , który można przenosić, czy montowany na stałe. Te pierwsze jednak to urządzenia mało wydajne. Do tego w czasie pracy są stosunkowo głośne. Komfort korzystania z pomieszczenia, w którym znajduje się klimatyzator, który można przenosić jest więc niski.

klimatyzator

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu właścicieli domków jednorodzinnych zmaga się z problemem zbytniej wilgoci w domu. W pomieszczeniach za wysokiej wilgotności niezwykle szybko rozwinąć może się pleśń, która bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję zdrowotną mieszkańców. Walkę ze zbytnią wilgocią można wygrać ,montując osuszacze powietrza. Do wyboru są dwa typy urządzeń tego rodzaju: osuszacze adsorpcyjne oraz kondensacyjne. Urządzenia te skraplają parę wodną. Ich obowiązkową częścią jest zbiornik, w którym jest ta para zbierana.

W warunkach domowych najlepiej sprawdzają się osuszacze o charakterze kondensacyjnym. Wydajność osuszacza trzeba dobrać w zależności od wielkości pomieszczenia i rozmiaru zawilgocenia pomieszczenia, w którym zamontowany ma być osuszacz (zobacz|sprawdź osuszacz). Im większą powierzchnię ma pomieszczenie, tym wydajność urządzenia musi być wyższa. Wydajność osuszaczy określana jest w litrach. Osuszacze nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których temperatura jest niższa niż pięć stopni Celsjusza, ale też w takich, w których jest większa niż trzydzieści pięć stopni. Osuszacz to bez najmniejszych wątpliwości świetne urządzenie, którego kupno z pewnością należy rozważyć.