.

Posadowienie budowli na takim terenie możliwe jest po uprzednim wzmocnieniu . W zależności od rozmiarów domu i obciążeń, które wywrze na podłoże, stosuje się rozmaite metody wzmocnień.
Najprostszym sposobem na wzmacnianie gruntów piaskowych pod niedużymi i lekkimi obiektami jest zwilżanie gruntu niedużą ilością wody i bicie go ubijakami automatycznymi albo ręcznymi. Jeśli nośność podłoża jest zbyt mała, zaś wynika to z wilgoci gruntu, to możemy zagęścić go drobnymi kamykami bitymi warstwowo. Zagęszczanie gruntu tą metodą wymaga zrealizowania szczelnych ścianek naokoło zagęszczonego obrębu. Więcej na http://www.spoiwex.pl/ie możemy zagęścić zastrzykami z zaprawy cementowej (możemy użyć również inne spoiwa budowlane – szczegółowe informacszczegółowe informacjesię na właściwą głębokość w grunt stalowe rurki, do których przewodami gumowymi wlewa się pod dużym ciśnieniem płynną zaprawę cementową. Zaprawa cementowa napełnia obszary międzycząsteczkowe w podłożu, zwiększając jego szczelność a także odporność. W analogiczny sposób wzmacnia się grunty metodami syntetycznymi, wprowadzając do podłoża związki zawierające szkło wodne bądź polimery.

Wzmacnianie gruntów strategią Jet Grounting (szczegółowe informacszczegółowe informacje mieszaniu podłoża z zaczynem stabilizującym wtłaczanym strumieniowo pod dużym ciśnieniem (200 bar). Możemy w ten sposób wzmocnić wszelakiego typu grunty: organiczne, namuły, luźne piachy o rozmaitej ziarnistości a także plastyczne podłoża ścisłe. Zastępuje pale. W pierwszym etapie utwardzania, żerdzią wielkości 88,9 mm, drąży się podłoże do głębokości zaplanowanej w projekcie. W trakcie wiercenia wykorzystuje się płuczkę wodną lub bentonitową. Ciecz wtłaczana pod ciśnieniem o wiele upraszcza wiercenie. Po osiągnięciu żądanej głębokości zaczyna się strumieniowe tłoczenie zaczynu poprzez dysze umiejscowione w dolnej części żerdzi. W trakcie zastrzyków grunt jest drobiony i wymieszany z zaczynem.