Najważniejsze informacje o drzwiach użytkowanych w naszych domach i mieszkaniach, najważniejsze ich odmiany

Zdecydowana większość z nas potwierdza, że bez drzwi ciężko by było. Być może w tropikalnym klimacie, gdzie nie ma chłodniejszych zim można by było sobie bez nich poradzić, lecz w naszym kraju raczej możliwe to nie będzie. Zewnętrzne drzwi, instalowane w wejściach do domu czy mieszkania mają podwójne zadanie. Po pierwsze ochraniają majątek przed dostaniem się do środka niechcianych gości. Niestety nadal plaga kradzieży jest dość spora, i zostawienie wszystkiego bez zabezpieczenia to wprost proszenie się o jego utratę.

drzwi wewnętrzne

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu wejściowe drzwi charakteryzować się powinni dużą odpornością na włamanie. Standardem są dobre, trudne do otwarcia zamki, a także najróżniejsze wzmocnienia przy zawiasach.

Ciekawi Cię ten materiał? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij ten link – ta polecana strona internetowa (http://maragency.pl/kategoria/sita-obrotowe/sito-bebnowe-grr/74) publikuje pokrewną tematykę.

Przeważnie też konstrukcja takich drzwi jest dobra, wykonane są z porządnych materiałów i mają dodatkowe zabezpieczenia w postaci grubych płyt stalowych. Następnym zadaniem, jakie stoi przed drzwiami zewnętrznymi jest ochrona przed czynnikami atmosferycznymi, powinny być więc one odporne na śniegi, deszcze czy duże różnice temperatur.

Całkowicie odmiennych rzeczy będzie się oczekiwać od drzwi znajdujących się wewnątrz, ale także zupełnie inne jest ich zadanie. Drzwi wewnętrzne (takie jak te) przede wszystkim mają oddzielać pomieszczenia domowe od siebie, zapewniając przy tym odpowiednią prywatność. Z tego też powodu przeważnie nie będą one mieć ciężkich zamków, także ich budowa (projekty lokali użytkowych) jest znacznie lżejsza. W przypadku drzwi wewnętrznych w głównej mierze liczy się ich ogólny wygląd, a tu możliwości są naprawdę bardzo duże. Najpopularniejsze odmiany są robione z drewnianej sklejki, a całość okleja się następnie okleiną w odpowiednim kolorze.

Zależnie od pomieszczenia, do którego są przeznaczone, będą mieć małe lub duże szyby, a czasami też otwory na wentylację. Szkło w wewnętrznych drzwiach pełni bardzo ważną rolę, gdyż pozwala na przepuszczanie słonecznego światła do pomieszczeń, w jakich nie ma okien. Dzięki temu w praktycznie całym domu lub mieszkaniu jest w miarę jasno, a równocześnie dzięki użyciu matowych szyb zostanie zachowana prywatność.