Aranżujemy kuchnię – jaki blat wybrać, by być w pełni spełnionym?

Meblując nowe pomieszczenie czy też dom musimy stanąć przed wieloma wyborami dotyczącymi rzeczy ozdobnych i użytkowych. Spośród tak mnóstwa artykułów obecnych na rynku nie jest prosto podjąć definitywną decyzję. Jednym z najbardziej uciążliwych do wybrania elementów są blaty kuchenne, które muszą znaleźć się w naszym lokum.

Co wybrać, aby być zadowolonym?
Przeważnie wybieranymi przez nabywców są blaty kuchenne (zobacz wszystkie produkty) uzyskiwane na bazie płyty wiórowej. Scalają w sobie dekoracyjne wzornictwo, estetykę, prostota montażu i konserwacji z solidnością i wytrzymałością na oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych.

Czyżby nasza aktualna publikacja (http://bramkor.pl/dla-przemyslu/hormann/bramy-sementowe) podoba Ci się tak bardzo, że masz ochotę przeczytać następne? Miło nam! Zatem zapraszamy na nową stronę.

Do ich produkcji stosuje się najczęściej technologię postformingu. Ich zaletą jest znacząca wytrzymałość na wysoką temperaturę – pozwala to na położenie bezpośrednio na blacie naczynia z wrzątkiem, co nieraz zdarza się nieraz niepostrzeżenie podczas kucharzenia.

Blat kuchenny

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Istotna jest także niezmienność barw przez działanie promieni UV. Dodatkowo para wodna nie wchodzi w głąb płyty i nie wywołuje jej rozwarstwienia. Jest to bardzo ważki aspekt, na jaki dobrze jest zwrócić uwagę w czasie zakupu, albowiem w kuchni chcąc nie chcąc mamy do czynienia z wodą (zobacz cięcie blachy wodą) i parowaniem. Nieestetycznie prezentuje się odchodzący fragment mebla od całości. Producenci do wytwarzania przedmiotów, jakimi są blaty kuchenne przykładają się rzetelnie, zwracając również atencję na to, aby były one odporne na działanie detergentów, jakie są traktowane niemalże każdego dnia, chociażby w celu przetarcia płyty.

Nie chcielibyśmy chyba dojrzeć w rok po nabyciu płyty zmazy na środku z powodu częstego mycia. Za metr kwadratowy uiścimy mniej więcej kilkadziesiąt złotych. Istnieją podobnie inne warianty tychże elementów do wyekwipowania kuchni. Blaty metalowe (najtwardsze są skonstruowane z aluminium), nie ulegają zupełnie korozji. Mają jednak tę wadę, iż ekspresowo się rysują, trudnosię je poleruje i zdołają się odbarwiać po pewnym okresie.

Za 1 m płyty o szerokości 60 cm zapłacimy około 300 złotych, więc jak na prawdopodobną prędką wymianę to sporo gotówki. Kolejnym modelem są blaty drewniane, które nie są odporne na wysoką temperaturę a przy tym prosto się zabarwiają. Także nie trudno je zarysować, porównywalnie do deski do krojenia. Wszystko jest zależne od typu drzewa, z jakiego są uzyskiwane te blaty kuchenne. Ceny są bardzo zróżnicowane, od około 180 złotych do nieraz 1000 złotych za metr kwadratowy.

Jeżeli przewidujemy modernizację kuchni bądź dopiero ją meblujemy po raz pierwszy, staniemy przed dylematem jakie blaty kuchenne wybrać. Wskazane jest w sieci wyszukać na forach opinii od osób użytkujących rozmaite ich rodzaje i oszacowanie funkcjonalności. Idąc do sklepu meblowego, zawodowcy powinni także poradzić nam w tej sytuacji, dobierając stosowną płytę do naszego stylu życia.