Zaczynamy stawiać swój wyśniony budynek mieszkalny – wszystko co trzeba się dowiedzieć na ten temat.

Wiele osób marzy o własnym domu, i sporo z nich w pewnym momencie te pragnienia zaczyna zrealizować. Tak naprawdę czasami znacznie drożej może wyjść kupienie niewielkiego mieszkania w dużym mieście, niż postawienie niedużego domu na peryferiach. Rzecz jasna wyprowadzka dwadzieścia kilometrów za miasto wiąże się z koniecznymi dojazdami, ale jednak jest się zupełnie niezależnym i ma się swój własny kawałek ziemi.

nowo wybudowany dom

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz budowa domu, a następnie jego urządzenie wymaga znacznie więcej formalności, niż kupno mieszkania. Przede wszystkim zacząć trzeba od wyszukania działki, a tym samym wybrania miejscowości, w której zamierza się spędzić dalszą część życia. Ceny za działki są dość zróżnicowane, ale generalnie zasada jest taka, że im bliżej centrum tym jest drożej.

Prezentowany artykuł jest niezwykle ciekawy, ale bez wahania zobacz też ten opublikowany tutaj (https://centrumstyropianu.pl/) w innym miejscu wpis – on również jest godny uwagi.

Niektórzy szczęśliwcy otrzymują działki od rodziców, ale zdecydowana większość ludzi jednak musi ją kupić.

Po wyborze działki nadchodzi pora na pozałatwianie wszystkich planów i pozwoleń. Trzeba zarezerwować sobie na to kilka miesięcy, gdyż niestety pomimo obietnic polityków nadal otrzymanie pozwolenia na budowę to nie lada wyzwanie. Przez ten czas można znaleźć ekipę, która dom będzie stawiać, zakupić niezbędne materiały budowlane (na przykład: dachy oraz rynny), i na koniec zastanowić się nad wykończeniem wnętrza. Przy sprawnej ekipie budowa – www.primeproject.pl – gotowego budynku powinna trwać nie dłużej niż kilka miesięcy, i nareszcie po tym czasie można będzie zacząć meblować swój świeżo wybudowany dom i wnętrze.

A do meblowania będzie całkiem dużo. Należy zrobić gładzie, w łazience i kuchni kafelki, wymalować ściany i zrobić podłogi. Kolejnym etapem powinno być kupienie mebli do wszystkich pomieszczeń, powieszenie i poukładanie licznych lampek, karniszy i półek, i na koniec można będzie zacząć mieszkać w swoim nowo wybudowanym domu. Wielu ludzi boi się takiej decyzji, bo przeraża ich liczba spraw, jakie trzeba załatwić, a oprócz tego wydatki, jakie się z tym wiążą. Jednak mieszkanie w swoim domu wszystkim rekompensuje całe zamieszanie przy stawianiu. Zajrzyj tutaj, być może znajdziesz coś dla siebie – interesujące przykłady na stronie.