Zakup mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego – zobacz, jak przejść przez ten proces

Jeśli pragniemy sprzedać swoje mieszkanie, bo na przykład przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania albo wybudowaliśmy dom, to naturalnie zależy nam na tym, by wykonać to jak najszybciej. Ciężko precyzyjnie stwierdzić, kiedy i w jakim momencie uda nam się przekazać mieszkanie, jednakże prawdą jest to, że wiele osób nie musi długo czekać. Należałoby więc dowiedzieć się, jak na przykład efektywnie sprzedać mieszkanie oraz jakie metody okażą się w tym potrzebne.

Dziś posiadamy dwie opcje sprzedaży mieszkania. Możemy korzystać z usług agencji posiadłości czy osobiście postarać się sprzedać mieszkanie (zobacz http://www.partnerzy.pl/zarzadzanie-najmem). W wypadku pierwszej opcji nierzadko zdołamy liczyć na istotnie szybką sprzedaż, aczkolwiek agencje nieruchomości pobierają także prowizję. Oznacza to, że jeżeli na przykład chcemy przekazać lokal mieszkalny za 200 tysięcy złotych, to agencja wystawi je przykładowo za 230 tysięcy. Oczywiście prowizja jest opłacana przez nabywcę, a nie przez nas, aczkolwiek niemało jednostek doskonale wie, iż cena mieszkań z agencji obejmuje też prowizję.

obejrzyj wizualizację

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym często wolą nabyć mieszkanie wprost od właściciela, bo wówczas nie muszą ponosić ponadplanowych kosztów związanych z prowizją. Osobna sprzedaż mieszkań Rzeszów też może być owocna, jeśli tylko weźmiemy pod uwagę nieco ważnych aspektów. Po pierwsze musimy wystawić wyborne ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, najlepiej wykonać to na kilku różnorodnych serwisach z ogłoszeniami. Wtedy zainteresowanie mieszkaniem niewątpliwie będzie większe. Po drugie powinniśmy odpowiednio napisać dane ogłoszenie. Powinno zawierać wszystkie najistotniejsze wiadomości dotyczące mieszkania, a więc metraż, lokalizację, cenę, ponadplanowe atuty (balkon, winda, garaż na samochód itp.), ilość pokojów i tak dalej. Pożądane byłoby opisać mieszkanie z jak najlepszej strony i nie poprzestawać na banalnym opisie.

Niemniej jednak, kupując apartament w stanie deweloperskim, powinniśmy jeszcze wiele włożyć w jego całkowite wykończenie (łazienka, kuchnia) oraz meble co wiąże się z niezwykle dużymi sumptami. Mieszkania z rynku wtórnego są rzecz jasna wykończone, nieraz są także sprzedawane z skończonym czy zdawkowym umeblowaniem.

Ekscytuje Cię opisywany tu post? Jeżeli tak, warto zobaczyć również (http://www.warynski.pl/blog/jak-przepisac-mieszkanie-na-dziecko/) pozostałe ciekawe artykuły, gdyż one także są godne uwagi!

Jeżeli posiadamy nieznaczny budżet na mieszkania Rzeszów, to lepszym wyjściem niewątpliwie okażą się mieszkania z rynku wtórnego. Jeżeli chodzi o opłatę, to wszystko zależy od metrażu, pozycji oraz wielu innych czynników. Mieszkania z rynku pierwotnego są nieraz droższe, chociaż nie jest to zasadą.

Należałoby odpowiednio zastanowić się nad tym, które mieszkanie nas interesuje i które aspekty są dla nas najistotniejsze. Przejrzyjmy również rozmaite oferty mieszkań z obu rynków oraz zastanówmy się, jakie bardziej nam odpowiadają. Pamiętajmy o tym, żeby decyzji o kupieniu mieszkania przenigdy nie podejmować pochopnie i nierozważnie.