Co jest skutecznym i niedrogim rozwiązaniem na przeprowadzenie docieplenia?

W przemyśle budowlanym od dawna wykorzystuje się polistyren, z którego produkuje się m.in. granulat styropianowy. Jest to półprodukt do wyrobu chociażby bloczków styropianowych. Mają one jedynie parę milimetrów wielkości a wykorzystuje się je dla przykładu do robienia izolacji cieplnej.
Taki materiał w postaci bloku o rozmiarach 1 metra sześciennego może ważyć aż 10-11 kilogramów.

mieszkanie

Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast tego typu blok będzie sproszkowany, to jest sprzedawany pod nazwą regranulat styropianowy.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to pod tym odsyłaczem znajdziesz więcej podobnych informacji, które na pewno okażą się warte uwagi.

Rezultat izolacji termicznej okaże się w większym stopniu wyczuwalny, jeżeli do prac ociepleniowych zostaną użyte granulki o mniej regularnych formach. Obie wymienione postaci (granulat oraz regranulat) mogą być wykorzystywane do robót termoizolacyjnych przy dociepleniach ciężko dostępnych miejsc, a także do izolacji stropodachów czy też pustych obszarów w płaszczyźnie ścian. Takie prace przeprowadza się za pomocą wdmuchiwania, gdyż surowiec taki jest niezwykle lekki. Tego typu technika jest nie tylko świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o izolację termiczną, lecz i o izolację akustyczną.

Materiał ten można by również wykorzystać do docieplania podłogi pomiędzy pojedynczymi legarami albo jako lekkie kruszywo stosowane do wyrobów wykonywanych z betonu. Granulat zmniejsza wagę i zwiększa izolacyjność betonu. Towary takie określa się jako styrobeton. Ponadto regranulat styropianowy może służyć jako materiał wypełniający niektóre meble, np. pufy.

Znajduje także zastosowanie w ogrodnictwie jako dodatek, przy pomocy którego można efektywnie spulchniać ziemię. Granulat wypełnienie do puf sprawdza się także jako surowiec do tworzenia ozdób.