Kto może wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz jakie warunki trzeba spełniać?

Nabycie osobistego mieszkania z pewnością jest nadzwyczaj wysokim wydatkiem, gdyż nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z wielkimi kosztami. Mało kto jest w stanie na własną rękę kupować mieszkanie za własne, zaoszczędzone pieniądze, wskutek tego większość osób decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie coraz częściej potrzebują mieć własne mieszkanie, w szczególności jeżeli planują założyć rodzinę, częstokroć poszukują pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania i okazuje się, iż taką pomoc zdołają oni otrzymać, ponieważ to właśnie do takich ludzi adresowany jest program „Mieszkania dla młodych” (sprawdź więcej).

Jeżeli myślisz, że dane w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://urbanski.pl/kontakt), pod którym znajdziesz dokładne omówienia zagadnień – odsyłacz znajduje się tutaj.

Mieszkania dla młodych to program zwracany do osób, jakie po raz pierwszy chcą kupić osobiste mieszkanie. Żeby wziąć udział w tym programie nie można posiadać już własnego mieszkania, również w przeszłości. Mało tego nie można również przekroczyć wieku 35 lat (w wypadku małżeństw bierze się pod obserwację wiek młodszego małżonka). W warunkach, które jeszcze powinno się spełnić znajduje się również zapis o tym, że trzeba wziąć kredyt na chociaż 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o dofinansowanie jakie wolno pozyskać, to jest kilka rodzajów dotacji, które wolno zdobyć z programu mieszkania dla młodych. Między innymi można zdobyć dopłatę do 50metrów kwadratowych czy także 10 procent dopłaty dla ludzi samotnych czy też dla młodych małżeństw, które nie mają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają za to liczyć na 15 procent dopłaty. Dodatkowo osoby, jakie zaczynają budowę prywatnego mieszkania czy też domu jednorodzinnego zdołają także dostać częściowy zwrot za wykorzystane materiały budowlane, co z pewnością też jest ogromnie dużym walorem.

Wiemy już do kogo adresowany jest ten program, a także jakie warunki powinno się realizować, by z niego korzystać. A jak na przykład można ubiegać się o takie dofinansowanie? Z pewnością trzeba starać się o kredyt z banku, jaki bierze udział w tym programie. Trzeba również przynieść specjalny wniosek z prośbą o przyznanie środków do wkładu własnego, w jakim wypada umieścić parę ważkich oświadczeń, w tym także mówiących o tym, iż nie ma się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak na przykład mieszkanie czy dom (zobacz koniecznie – apartamenty hiszpania sprzedaż cosmohomes) jednorodzinny.