Jaki tynk najlepiej wybrać, żeby uzyskać białą ścianę gotową do malowania?

Aktualnie mamy do wyboru niezwykle wiele surowców konstrukcyjnych, jakie możemy stosować zarówno w wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz. Zabierając się za jakąś pracę musimy trochę poczytać, żeby dowiedzieć się czegokolwiek więcej na temat takich materiałów.
Dla przykładu tynk gipsowy zdziała, że szybko uzyskamy śnieżnobiałą, gładką ścianę wewnętrzną gotową do pomalowania.

tynk

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie będzie to ściana wytrzymała na uszkodzenia. Tynk standardowy jest twardszy, lecz po położeniu ma chropowatą fakturę oraz wymaga wygładzenia. W handlu są tynki cementowo-wapienne do manualnego noszenia lub maszynowego. Substancje te są wzbogacone o materiały powstrzymujące wchłanianie wody, zwiększające przyczepność albo poprawiające urabialność. Można także kupić tynki (sprawdź tynki dekoracyjne wewnętrzne) z białym cementem, które dzięki jaśniejszej barwie pozwalają potem na położenie mniej jasnej farby niż przy użyciu tynków szarych.
płot

Autor: Takuma Kimura
Źródło: http://www.flickr.com
Tynki cementowo-wapienne stosuje się w miejscach suchych, w toaletach i tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia mechanicznego np. na klatkach schodowych. Są one niezastąpione w wyrównywaniu krzywizn znacznych płaszczyzn murowanych. Stanowią także najlepsze podłoże do montowania wszelkich okładzin. Zazwyczaj tynki cementowo-wapienne są kładzione jednowarstwowo. Tylko co poniektóre z gotowych mieszanek nakłada się w dwóch warstwach. Pierwsza z nich to tak zwana obrzutka o grubości 3-4 milimetry, a kolejna to tzw.

Gdy będziesz poszukiwać innych tego typu informacji na temat omawiany w niniejszym wpisie, to wejdź tu rozbiórki Wrocław – niewątpliwie te artykuły też Cię zaciekawią.

narzut o grubości 1-5 milimetry. Tam, gdzie ścianę mają ozdabiać kafelki ceramiczne, starczy jedna niewygładzona warstwa tynku.

I tak nie będzie widoczna, więc szkoda na to roboty i czasu. A rezultat i tak okaże się doskonały. Przy wykorzystaniu tynku cementowo-gipsowego praca będzie zapewne lżejsza.