Jak wygląda porównanie decyzji o wyborze lokum między rynkiem wtórnym, a pierwotnym? Jakie można wymienić plusy i minusy?

W którymś momencie nastaje taki czas, iż decydujemy się na zakup własnego lokum. Rozważamy wtedy kupno domu z rynku deweloperskiego, lub też wtórnego. To, jaką decyzję podejmiemy z pewnością zależy od różnego rodzaju czynników. Co przemawia za jedną i za inną opcją?

Osoby kupujące swoje lokum zwykle korzystają z pożyczki. Rzadziej zdarza się, że lokum kupujemy za gotówkę. Jeżeli zaciągamy kredyt, to z reguły chcemy sprawdzić czy nie możemy skorzystać z jakiegoś programu, który pomógłby nam w jakimś stopniu obniżyć koszty. Jednak jeśli chcielibyśmy z niego skorzystać to najczęściej dotyczy to tylko lokali nowych. Z tego względu też gdy chodzi o nieruchomości Wrocław rynek pierwotny charakteryzuje się dużą popularnością. Podobnie jak w innych dużych miejscowościach deweloperzy mają wiele różnych inwestycji, dlatego wybór takich lokali jest naprawdę duży – więcej tu.
domy jednorodzinne

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Własne nowe lokum, to gwarancja, że będzie urządzone w dokładny sposób tak, jak byśmy chcieli. Kupowanie mieszkania z drugiej ręki to na pewno konieczność pójścia na kompromis, lub też długotrwałe remonty, by dostosować wszystko tak, jak chcemy. W przypadku pierwotnego budownictwa przenosimy się już do przestrzeni urządzonej po naszemu oraz co ważne całkowicie nowej wraz z całością budynku. W tym wypadku nie trzeba się przejmować nieładną, niewyremontowaną klatką schodową, czy kłopotami z budynkiem, typu cieknący dach, lub schodzący tynk z zewnętrznych ścian bloku.
Dużo bilbordów

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com
Lato

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja z rynkiem pierwotnym przedstawia się również podobnie, gdy chodzi nam o domy na sprzedaż Wrocław wszak ma w ofercie nie jedynie mieszkania, lecz także właśnie wspomniane domy – moja strona internetowa.

Chcesz zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to odwiedź stronę internetową, która opisuje równie ważne dane – są one bardzo wciągające.

To dobra sprawa dla osób, jakie nie chcą się stresować załatwianiem wielu formalności związanych z budowaniem własnego domu od podstaw. Gdy chodzi o swoje lokum, to na pewno istotną rzeczą jest lokalizacja. W kontekście rynku wtórnego na pewno prościej będzie zakupić mieszkanie w centrum dużego miasta. Rzadko wszak zdarza się, iż nowe inwestycje, jakie są tworzone znajdują się w ścisłym centrum, a nawet gdy tak jest, to są bardzo drogie.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Zapewne tak – przejdź po tym linku oraz odszukaj informacje tu.

Z tego względu też jeśli zależy nam na lokali w samym centrum to nieruchomość z z drugiej ręki może być dobrą opcją. Jednak w innym wypadku, warto sprawdzić oferty nowych lokali.

Wiele ludzi chciałoby mieć spokój w swoim mieszkaniu, dlatego decyduje się na mieszkanie z dala od centrum.

Niektórzy przeprowadzają się poza miasto, aby tam zamieszkać w całkowitym spokoju. Decyzja o kupnie lokum nie jest łatwa, trzeba przemyśleć, jakie są nasze priorytety. Natomiast wizja przeprowadzenia się do całkowicie nowej i pięknie urządzonej przestrzeni w bloku całkowicie nowym jest czymś kuszącym. Dlatego wiele osób się na taki wybór decyduje.