Ocieplenie dachu, z jakiego powodu ma tak duże znaczenie?

Wzrastające w ekspresowym tempie koszty zużycia energii skłaniają inwestorów do stawiania domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które należy ponieść w trakcie powstawania domu zwracają się niemal w każdym przypadku, toteż budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Co najważniejsze, dom energooszczędny wyróżnia się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię cieplną, na co wpływa sporo czynników: kształt domu, liczba pięter a także kształt i wielkość dachu.

Budynki energooszczędne powinny być możliwie proste w kształcie. Albowiem bryła budynku ma wpływ na kształt dachu, on również musi wykazywać się prostą formą – zapewnia to minimalne straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski. Na dzień dzisiejszy dużą popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, z racji iż są to domy funkcjonalne a przy tym stosunkowo niedrogie.

Wiedzmy, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Wskutek tego, lepiej jest zwiększyć powierzchnię użytkową budynku, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać okazałe budynki parterowe. Ciepłe powietrze ma tendencję do unoszenia się ku górze, wskutek tego niezbędna jest niezwykle dokładna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

Aktualnie najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym jest styropapa – kliknij. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że sam montaż nie powoduje większych trudności, a tworzywo jest znakomitym izolatorem. Oprócz tego, jego cena jest naprawdę dosyć korzystna, co dla większości inwestorów ma nie lada znaczenie. Sporo osób decyduje się także na izokliny, które stanowią idealne uzupełnienie ocieplenia dachów.

Więcej informacji – http://www.styro-papa.pl/kontakt

Zrozumiałe, jeżeli nie mamy potrzebnej wiedzy w temacie ocieplania, a chcemy być pewni, że podjęliśmy odpowiednią decyzję, należy o zdanie zapytać ekipę, która będzie ocieplała dach. Jak zacząć poszukiwania ekipy dekarskiej? Pytajmy znajomych, sprawdzajmy oferty w sieci, przed podpisaniem umowy sprawdzając kwalifikacje przyszłych pracowników.