Czym są nawilżacze powietrza?

Nawilżacze powietrza to urządzenia, które szczególnie przydaje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy grzanie w mieszkaniu bardzo wysusza powietrze, jakie wdychamy.
To może pogorszyć samopoczucie, utrudniać koncentrację a także wywoływać migreny.

nawilżacz

Autor: alcuin lai
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre skutki pomieszkiwania we wnętrzach napełnionych suchym powietrzem spostrzega się po pewnym czasie – wypadają włosy, skóra staje się szorstka, a w nosie brak nawilżenia. Okazuje się jednak, że kłopoty z nawilżeniem powietrza nie występują jedynie w okresie grzewczym, ale również latem, gdy powietrze jest suche i ciężkie, przede wszystkim przed burzą. Długofalowa ekspozycja na takie suche powietrze prędzej czy też później odbije się na ludzkim zdrowiu, stąd warto zainwestować w tzw. nawilżacz (zobacz: nawilżacze powietrza opinie) .
podjazd

Autor: 皮ㄟP&A 造園景觀實務班18期(中區職訓)
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie czujemy się we wnętrzach, w jakich wilgotność powietrza wynosi więcej niż przewidywane przez standardy 30%. Liczne naukowe badania potwierdziły, iż optymalna dla człowieka jest wilgotność powietrza na poziomie 40-60%. Jak w prosty sposób dowiedzieć się, jakiego rodzaju powietrzem oddychamy w naszych domach? Wystarczy wyekwipować się w wilgotnościomierz, jaki ekspresowo wyznaczy, czy istnieje nieodzowność nawilżenia powietrza w mieszkaniu. Należy nadmienić, iż nawilżacze powietrza z wyższej półki mają wbudowany wilgotnościomierz, zatem może się okazać, że w ogóle nie będziemy musieli kupować dwóch urządzeń. Jeśli nie posiadamy wystarczających środków, powietrze możemy spróbować nawilżać „domowymi” metodami.

Jeżeli omawiany wątek Cię zaciekawił, to odsyłam do witryny (tomiservice.pl/), gdyż znajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zainteresują.

Najpopularniejszy jest to rozwieszenie zwilgotniałego ręcznika bądź suszenie prania w domku.

Niestety, przez wzgląd na ograniczone miejsce, nie każdy może sobie na to pozwolić. Drugą popularną metodą „domowego” nawilżania powietrza jest rozlokowanie w mieszkaniu dużej ilości roślinek doniczkowych.