Jakie są często spotykane typy zapraw do tynków?

Zaprawa zwana tynkarską jest masą, z jakiej wykonuje się tynki na powierzchnie ścian. Dziś już częściej nabywa się przygotowane wcześniej masy, których nie trzeba rozrabiać, a zwyczajnie można je nakładać na taką ścianę.

Jakie mamy typy najbardziej popularnych zapraw?
Tam, gdzie powierzchnia i nawierzchnia przepuszczalna ściany jest narażona szczególnie na różne uszkodzenia, warto użyć tynk cementowy. Tymi newralgicznymi fragmentami są na przykład wejścia do domów, albo schody. Natomiast tego typu zaprawy tynkarskie spełniają też inną funkcję. A konkretnie mogą stanowić podkład pod tynki cementowo-wapienne lub pod izolację dajmy na to ścian fundamentów.
Kolejnym rodzaje są tynki zwane wapiennymi, natomiast są one stosowane dość rzadko. Dajmy na to podczas wykonywania renowacji zabytków. Natomiast tynk cementowo-wapienny posiada po nałożeniu szary kolor, z tego względu wymaga pomalowania dodatkowo farbą do takich zadań dedykowaną. Jego plusem jest to, że całkiem łatwo jest go nałożyć, a oprócz tego wykazuje dobrą przyczepność do ścian. Niestety jest w mniejszym stopniu wytrzymały od tynków cementowych, a przy tym nie jest tak odporny na działanie wilgoci.
Zestaw 2 kolektorów Schüco Premium. Integracja w dach.

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
Pastelowe dodatki od Calvado

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
dokument

Źródło: pixabay.com

W tym miejscu trzeba wspomnieć też o tym, iż w przypadku gotowych zapraw tego typu nie musimy martwić się ich jakością.

Są one wszak kontrolowane, dlatego też nabywając kilka opakować, można mieć pewność, iż będą one takie same. To ważne, ponieważ osiągniemy identyczny efekt.

Zaprezentowana sugestia okazała się dla Ciebie przydatna? W takiej sytuacji poznaj dodatkowo inne podobne artykuły i zobacz więcej wskazówek (artimbo.pl/wiaty-garazowe,g53.html).

Z kolei gdy rozrabiamy taką masę sami, takiej pewności nie możemy mieć.