Narzędzia

Osoby, których hobby jest budowanie mebli, lub chętnie wykonują zadania związane na przykład z odrestaurowywaniem samochodów zazwyczaj posiadają własne miejsce przeznaczone na oddawanie się pasji.

narzędzia

Autor: mtneer man
Źródło: http://www.flickr.com/

Zazwyczaj warsztat to dość spore pomieszczenie, watro jest jednak zwrócić uwagę na to, by było doskonale zorganizowane i uporządkowane. Każdego rodzaju markety budowlane oferują wielki wybór regałów do warsztatów o różnych rozmiarach, różnym udźwigu. Do tego wiele skrzynek na narzędzia, szafek na kółkach , niedużych pudełek na śrubki wieszaków na ściany – by można było zawiesić na przykład wiertarka wielowrzecionowa (Wiertarki Bosch od Ceneo), wkrętarki czy odmienne takiego rodzaju przedmioty.

Narzędzia warsztatowe zdecydowanie powinniśmy trzymać w porządku. Na regałach dobrze jest ułożyć w porządku każdego rodzaju komplety kluczy, wierteł (tutaj więcej ino), wkrętów, części wymiennych i temu podobne. Szafka na kółkach przydaje się bardzo, ponieważ możemy do niej włożyć żelazny zestaw narzędzi, których używamy najczęściej i mieć je ciągle pod ręką.

Na uwagę zasługują także różnego typu narzędzia pomiarowe. Przydatne będą w zasadzie w każdym zadaniu związanym z majsterkowaniem czy naprawami różnych rzeczy. Wszystkie miary taśmowe, laserowe mierniki odległości itp. – to nieduże rzeczy, więc muszą mieć swoje miejsce albo w podpisanym pudełku, albo wyznaczonej szufladzie.

Na przygotowane płaszczyzny ościeży nakładamy pacą stalową masę z tynku lub gładzi, wyrównując ją odpowiednimi narzędziami.

Autor: Atlas
Źródło: Atlas

Różnego rodzaju prace wykonuje się o wiele szybciej i z dużą radością, gdy wiemy gdzie odszukać różne narzędzia, gdy wystarczy że otworzymy właściwą szufladę lub po prostu sięgniemy na regał (przenośniki rolkowe napędzane) i znajdziemy tam to czego szukamy. Jeżeli za każdym razem będziemy musieli przeszukiwać różne klamoty leżące na regałach zabierze nam to całą przyjemność z pracy.

Podobnie jest, jeżeli idzie o narzędzia ogrodowe. Jeżeli nie mamy oddzielnego pomieszczenia na tego rodzaju przedmioty postarajmy się trzymać je w porządku. Na okres zimowe możemy spokojnie położyć je gdziekolwiek wysoko, tak, aby nie walały się pod nogami. Wiosną można je ułożyć w zasięgu ręki. Dobrze jest mieć również i w ogrodniczych narzędziach ład. Dbajmy o kosiarkę, różnego rodzaju grabie – nie zostawiajmy ich na zimowe miesiące brudnych. Umyjmy je i schowajmy, a na wiosnę na pewno chętnie zabierzemy się do prac w naszym ogrodzie.