Podjazd z kamienia naturalnego – budowa

Zaczynamy jak przy każdej realizacji od starannego zaplanowania obszaru podjazdu oraz wszelakich fragmentów powiązanych z jego konstrukcją.

kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com

Dotyczy to ścieżek odchodzących od podjazdu, potencjalnego chodnika wzdłuż podjazdu, murków oporowych, schodków lub progów. Jeżeli rozplanujemy w obszarze wszystkie te fragmenty, powinno się przystąpić do wyznaczenia pochyleń, za każdym razem w taki sposób ażeby woda odpływała od obiektu i odnajdowała miejsce ujścia (pożądane pochylenie min. 2%).
Prace ziemne inaugurujemy od zrealizowania drenażu wzdłuż podjazdu, zależnie od jego szerokości z jednej albo obydwu stron. Następna czynność to zgromadzenie nadmiaru ziemi z miejsc określonych pod podjazd bądź uzupełnienie niedoborów tam gdzie jej poziom jest zbyt niski. Głębia dołu winna zostać dobrana do zaplanowanego budulca wierzchniego. Jeżeli będą to bloki skalne o szerokości rzędu 4 cm z twardego głazu typu gnejs, dół winien mieć około 40 cm (czytaj więcej o blokach skalnych na bazalt.pl).
kopalnie kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Po zrealizowaniu dołu przystępujemy do ułożenia brzegów.

Jeśli interesuje Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż świetna witryna (http://iltex.pl/) z pewnością także jest godna polecenia.

Położone obrzeża naznaczą nam teren podjazdu i na owym etapie można jeszcze poczynić potencjalnych korekcji obszaru, pułapów albo fragmentów uzupełniających. Obrzeża układamy na zaprawie betonowej o suchej gęstości. Górny brzeg obrzeża stanowić będzie jednocześnie poziom przyszłego podjazdu.

Nie czekaj: przejdź do serwisu pillow plate laser welding, by uzyskać dodatkowe informacje na prezentowany w wpisie temat. Oczekujemy na twoją opinię!

Obrzeża układamy na mniej więcej 10 cm warstwie betonu przedtem podsypanej 10 cm warstwą tłucznia. Kruszywa dostarczane są z kopalni kruszyw (więcej o kopalni kruszywa – PGP BAZALT S.A.).

Kiedy sfinalizujemy konstruowanie obrzeży trzeba je obsypać z obu stron powłoką betonu do połowy wysokości dla ich zrównoważenia. Skąd brać kamień? Starczy w wyszukiwarkę wbić: kopalnia kruszyw.