Jakie jest na ogół spotykane położenie tarasu gdy przeglądamy plany domów z garażem?

W obecnych czasach niemalże każda familia ma co najmniej jeden samochód. Jest on tak konieczny jak jedzenie czy też ubranie, iż wielokrotnie jest ich w rodzinie wręcz kilka.

Przeto nic nietypowego, że gdy planujemy zbudować dom, bierzemy to pod uwagę już na etapie jego projektowania.
ogień w kominku

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Udajemy się wtenczas do biura architektonicznego i bądź to przeglądamy istniejące projekty domów z garażem albo, jeżeli żaden z istniejących projektów nie przypadnie nam do gustu, moglibyśmy również zamówić utworzenie projektu na nasze indywidualne zamówienie. Oczywiście jeśli spodoba nam się projekt domku bez garażu, to w takim wypadku nie powinno być kłopotu, aby, po konsultacjach z projektantem, takowy garaż do projektu dodać. Całość jest sprawą rozmowy. Warto także zwracać uwagę, jak znaczny garaż zaplanował architekt. Może to być bowiem zazwyczaj garaż na jeden albo 2 auta.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem namawiamy Cię – wejdź na nową stronę i dokonaj oceny naszych opisów. W razie pewnych zastrzeżeń – pisz!

Dodatkową rzeczą, chociaż już niezupełnie wtenczas, kiedy projekt domu z garażem jest przez architekta robiony, jest wariant otwierania wjazdu do garażu. Można by albowiem pokusić się na takie, jakie są otwierane elektronicznie. Użytkuje się wtedy ze specjalnego pilota, który położony jest w aucie.

Osiedle Eskadra, Bemowo w Warszawie

Autor: PROFBUD
Źródło: www.profbud.info
aluminium

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/LD_Dobre_budowanie_z_Xella_cz3_-_05-2008.pdf
A w jaki sposób funkcjonalnie potrafią zostać zrobione takie projekty domów z garażem? Więc niezwykle często stosowanym przez architektów wyjściem jest zaplanowanie tarasu na dachu dołączonego do domku garażu. Mamy wtenczas rozwiązaną sprawę lokalizacji tarasu na wyższej kondygnacji, gdyż takowe jego położenie jest wręcz intuicyjne.

Wszakże tego typu okoliczność jest używana naturalnie wyłącznie w projektach domów z garażem, które taką kondygnację w ogóle mają. Odmienne projekty domów z garażem, zatem te, które tyczą się budynków jednopiętrowych, zamiast tarasu posiadają naturalnie taras (roleta rzymska pergola) umiejscowiony na jedynej dostępnej kondygnacji.