Co usprawnia układanie klinów styropianowych na połaci dachowej?

Wiele osób myśli, że wykonywanie prac budowlanych jest najłatwiejszą czynnością na świecie. W rzeczywistości jednak nie jest to niestety faktem. Duża część elementów budowlanych ma swoje przeróżne typy, które często są skonstruowane z różnych materiałów.

klient - fotos

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
kliny styropianowe

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tych, jakie nie kojarzą się z solidnością.
Niezłym przykładem tego rodzaju surowca może być styropian, który w przemyśle budowlanym posiada szerokie zastosowanie. Jest on wykorzystywany np.

Zaintrygował Cię taki wpis i chcesz odnaleźć analogiczne informacje? Kliknij więc ten odnośnik i zobacz więcej porad pod linkiem (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/materialy-rdzeniowe/przekladki-pp/)!

do izolacji termicznej ścian budynków czy przy budowie i konserwowaniu materiałów umieszczonych na dachu. Takie właśnie jest główne zastosowanie tego typu elementów jak kliny styropianowe. Przeciwdziałają one m.in. załamywaniu się papy podczas obróbki kominów czy świetlików dachowych. Produkowane są one w odmianach oklejonych oraz nie oklejonych za pomocą papy podkładowej. Tego typu izokliny wytwarzane są najczęściej w rozmiarze 5×5 i 10×10 centymetrów, ale w sprzedaży do nabycia są także odmienne wymiary.

budowa domu

Autor: Bondex
Źródło: Bondex
Opisywane kliny styropianowe montowane są również na narożach domów jeszcze przed zastosowaniem papy termozgrzewalnej. Jest to bardzo tani, ale i niezwykle użyteczny element budowlany. Można go kupić w cenie jedynie kilku złotych.

Czy analizowana kwestia głęboko Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://www.eremit.pl/otoczaki/) pokrewne artykuły.

Przykładowo 1 klin o rozmiarze 1x1m i spadku 2% (2cm/4cm) kosztuje tylko 5 złotych. Są one wykonywane w klasach np. 040, 038, 036 lub innych. Każdy taki klin posiada wydrukowane swoje wymiary, co niezwykle ułatwia prace konstrukcyjne. Przyspiesza to także odpowiednie ustawienie na połaci dachowej. Produkt jest dostępny we wszystkich dobrych składach z materiałami budowlanymi i w internecie.

Styropian spadkowy można także wykorzystać do wyprofilowania tarasów. Surowiec ten stanowi doskonałą izolację termiczną. Wykorzystywany jest ponadto w celu odwodnienia wymienionych połaci dachowych lub tarasów.