Rolety czy żaluzje – na co się zdecydować?

Gustowna dekoracja okna przydaje wnętrzom atrakcyjnego stylu. Dobrze zaprojektowane ozdoby okienne stanowią uzupełnienie wystroju mieszkania. Jednym z dzisiaj najpopularniejszych składników dekoracji okna są rolety .

Salon, Roleta okienna z nadrukiem

Autor: DEMUR
Źródło: http://fivaro.pl
Z początku rolety były używane jedynie w minimalistycznych pomieszczeniach, podkreślając ich prostotę. Aktualnie zaczęto urozmaicać pomysły rolet i zarazem stosować je w każdych pomieszczeniach – tak klasycznych, nowomodnych, jak i w awangardowych aranżacja mieszkań. Rolety dzisiaj już nie są oznaką nowoczesności, czasem są koniecznością a jednocześnie interesującą ozdobą otworów okiennych – tutaj.

W sprzedaży dostępna jest spora ilość wzorów rolet, kolorów, deseni. Nieistotne czy budujemy nowy dom, czy chcemy zamontować rolety w niewielkim mieszkanku, czy też w budynku wyposażonym w starym stylu. Nietypowe okna także nie są kłopotem; rolety nieźle się prezentują zarówno w małym oknie łazienkowym, w kuchni, albo w dużym oknie w salonie. Rolety można dobrać praktycznie do każdego z wnętrz.

cień żaluzji

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkowo modne są rolety rzymskie albo weneckie – polecane do eleganckich i klasycznych pomieszczeń. Interesującym pomysłem jest też użycie przesłon sporządzonych przykładowo z koralików, wstążek bądź też innych detali ozdobnych. Roleta rzymska – która jest przebojem w aranżacji wnęk okiennych ostatnich lat – rzeczywiście zapewnia wiele możliwości, między innymi wyboru tkanin, które umożliwiają doskonałe dopasowanie rolety do pomieszczeń a także indywidualnych gustów.

Czy chciałbyś poznać opisywaną problematykę z całkiem odmiennej strony? Jeśli tak, to przeczytaj też wpisy z serwisu (https://probudiament.pl/), które odnajdziesz po kliknięciu tutaj.

Czy więc żaluzje w naszych oknach są przeżytkiem? Na pewno w zapomniane odeszły żaluzje z aluminium, które dawno wyszły z mody. Nie da się ukryć, iż żaluzje przeżyły już swój show i zostały wyparte przez uniwersalne rolety. Żaluzje, chociaż zabezpieczają przed zbytnim nasłonecznieniem oraz zapewniają intymność, kreują we wnętrzu znacznie mniej przytulną atmosferę aniżeli rolety z barwnych tkanin, które bywają całkiem gładkie albo przyciągają spojrzenie bogatymi wzorami.

Niemniej jednak są miejsca, do których żaluzje dobrze pasują i w których trudno zastąpić je roletami. Drewniane lub bambusowe żaluzje to doskonały pomysł na okno (moskitiery ząbki) w we wnętrzu kuchennym. Z całą pewnością ocieplą nasze wnętrze. Mało tego drewniana konstrukcja dobrze sprawdza się w warunkach kuchennych.