Najchętniej kupowane tapety do wykończenia mieszkań i domów, skąd się wzięła popularność fototapet.

Tapety od wielu lat są jedną z najbardziej popularnych wykończeniowych metod, wiele osób dużo bardziej je woli od pomalowanych ścian. W ofercie będzie ich parę odmian, dzięki czemu można kupić coś odpowiedniego zarówno pod względem kolorystyki, jak również wykorzystania w konkretnym rodzaju pomieszczeń. Tanią odmianą tapet są tapety papierowe, wykonane są one po prostu z paska odpowiedniej szerokości papieru.

salon

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Ich najważniejszym plusem będzie cena, lecz mają sporo wad, przez co zainteresowanie nimi cały czas maleje. Po pierwsze są całkowicie nieodporne na działanie wody, a poza tym ciężko się je układa, bo wymagają bardzo równych ścian. Znacznie lepsze parametry mają tapety wykonane z winylu.

Przez odpowiedni materiał doskonale będą się nadawać do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienki albo kuchnie, lecz także dużo lepiej wyglądają. Niestety wadą ich jest wyższa cena, ale biorąc pod uwagę ich zalety w wielu przypadkach lepiej jest dołożyć te kilka złotych i mieć znacznie lepiej wykończone ściany.

Czy pragniesz dokładniej przestudiować opisywany w tym miejscu problem? Jeśli tak, bez obawy kliknij ten link, żeby przeczytać więcej nowości (https://urbanski.pl/mieszkania-torun).

sypialnia

Autor: Big Trix
Źródło: Big Trix

W ostatnich latach furorę zaczynają zdobywać fototapety, które umożliwiają wydruk praktycznie dowolnego zdjęcia i naklejenie go na ścianie. Fototapety kładzie się w taki sam sposób jak typowe odmiany tapet, zresztą do ich produkcji używa się dokładnie takie same podkłady. Współcześnie coraz więcej firm oferuje możliwość zrobienia fototapet dokładnie na wymiar, i dzięki coraz większej powszechności sprzętu drukującego ich ceny są niewiele większe od cen za tradycyjne tapety. Sam proces zamawiania jest bardzo prosty, i sprowadza się do paru kroków – sprawdź stylowe fototapety do sypialni.

Po pierwsze trzeba dokładnie zmierzyć ściany (rekomenduję grafiki ścienne dekorian home) w pomieszczeniu, do jakiego chce się je zamówić, następnie należy podać podkład i motyw do wydrukowania. Można podesłać swoje własne zdjęcie, a można też wybrać wśród setek tysięcy już gotowych. Po złożeniu zamówienia i opłaceniu trzeba będzie poczekać, aż fototapety do sypialni zostaną przesłane, a następnie przykleić je na ścianę zgodnie z przysłaną instrukcją.